piątek, 29 marca 2019

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 28.03.2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi, odbył się Finał Powiatowej Licealiady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się  w powiecie kartuskim. W ścisłym finale naszych zawodów wystąpiło 6  najlepszych drużyn spośród 9, które wzięły udział w eliminacjach. Zwycięzcą turnieju została drużyna Powiatowego Zespołu Szkół  nr 1 w Rumi, która wygrała wszystkie swoje spotkania, nie przegrywając nawet seta. Forma oraz poziom gry zwycięskiej ekipy pozwala mieć nadzieję na bardzo dobry występ w Półfinale. Jest ogromna szansa aby ten zespół zdobył także medale na Finałach Wojewódzkich za co trzymamy kciuki.  Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska oraz Referent ds. sportu w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.   Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Powiatowy Zespół Szkół  nr 1 w Rumi.

I miejsce – Powiatowy Zespół Szkół nr 1 w Rumi ( Małgorzata Budzisz, Kalina Chełmińska, Aleksandra Kępa, Zuzanna Gruchała, Izabela Bułaj, Julia Kowalska, Laura Kubera, Sandra Mazurek, Julia Mańkowska, Katarzyna Paczuła, Weronika Konefke, Zuzanna Syldatk   opiekun drużyny – Robert Sawicki )