środa, 20 marca 2019

Finał XIX Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Dziewcząt

Brąz zawodniczek z „Samochodówki”

W dniu 15.03.2019 roku w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie  odbył się Finał XIX Wojewódzkiej Licealiady w Futsalu Dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego.  Zwycięzcą turnieju została drużyna z II Liceum Ogólnokształcącego z Tczewa, która w finale pokonała IV Liceum Ogólnokształcące z Gdańska. Gospodynie, czyli Powiatowy Zespół Szkół nr 4 z Wejherowa zdobył na tej imprezie brązowy medal, co jest wielkim sukcesem dziewcząt z „Samochodówki”. W meczu o trzecie miejsce wygrały z I Liceum Ogólnokształcącym z Malborka.  Należą się im za ten wynik olbrzymie brawa.  Poziom turnieju stał na wysokim poziomie, a mecze były bardzo ciekawe i emocjonujące.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie – Anna Wilk oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zawodach był obecny także przedstawiciel Instytutu Sportu z Warszawy – Magda Ustianowska, która jest odpowiedzialna za konferencję szkoleniową dla nauczycieli z całego województwa pomorskiego z programu SKS. Konferencja odbędzie się 30.03.2019 roku w  „Samochodówce”. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.  Ogromne brawa należą się wejherowskiej „Samochodówce” która po raz kolejny stanęła na wysokości zadania i  rewelacyjnie przygotowała halę na nasze zawody. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie, Powiatowy Zespół Szkół nr 4 w Wejherowie oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Kolejność Końcowa :

1.       miejsce -   II  Liceum Ogólnokształcące w Tczewie
2.       miejsce – IV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
3.      miejsce - Powiatowy Zespół Szkół  nr 4 w Wejherowie  (Patrycja Cierocka,  Karolina Drewa, Angelika Górska, Weronika Karmazy, Klaudia Langa, Marta Kandziora, Weronika Klawikowska, Zuzanna Kwaśnik, Nikola Małoszycka, Marta Kopicka – opiekun drużyny – Adam Duda)