środa, 20 marca 2019

Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

W dniu 15.03.2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, odbyły się Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej, który odbędzie się 26.03.2019 roku również w Wejherowie. W zawodach wystąpiło 6 zespołów. Zwycięzcą turnieju została faworyzowana drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która finale pokonała Szkołę Podstawową z Bojana. Poziom rywalizacji stał na dobrym poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Organizator zawodów – Kordian Zabrocki.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie.

I miejsce –Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Adrian Popławski, Leonard Łęgowski, Łukasz Sznajder, Piotr Bielawa, Bartosz Bonarowski, Mateusz Macholl, Szymon Grabski, Kacper Iterman, Szymon Nowicki,  Nikodem Nikrant, Kacper Stawicki– opiekun drużyny – Kordian Zabrocki )