czwartek, 28 marca 2019

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców

W dniu 26.03.2019 roku w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej , który odbędzie się 04.04.2019 roku w Słupsku. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, kartuski, lęborski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, która bezapelacyjnie wygrała te zawody.  Forma chłopców z Wejherowa pozwala mieć nadzieję, na  uzyskanie dobrego wyniku w Finale. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczali: Organizator zawodów – Kordian Zabrocki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa nr 8  w Wejherowie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Adrian Popławski, Leonard Łęgowski, Łukasz Sznajder, Piotr Bielawa, Bartosz Bonarowski, Szymon Grabski, Kacper Iterman, Nikodem Nikrant, Kacper Stawicki, Szymon Nowicki, Mateusz Macholl, – opiekun drużyny – Kordian Zabrocki )