Uczestnicy koła "Galeria Młodego Twórcy" wraz z panią Mariolą Błaszczuk - opiekunem koła - udali się na warsztaty florystyczne do zaprzyjaźnionej wejherowskiej kwiaciarni "LOCZEK". Wspólnie z panią florystką i panią Mariolą dzieci wykonały stroiki oraz dekoracje wielkanocne z różnych dostępnych materiałów.
Efekty pracy grupy możemy podziwiać na poniższych zdjęciach.
Trzeba przyznać, że stroiki wyszły przepięknie! :)
piątek, 30 marca 2018
Odwiedziny w Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wejherowie
W dniu 23.03.2018 pani Mariola Błaszczuk - opiekun koła "Galeria Młodego Twórcy", udała się wraz ze swoimi podopiecznymi do Powiatowej Biblioteki Publicznej w Wejherowie. Dzieci miały okazję obejrzeć wystawę malarstwa Honoraty Wocial.
Dzięki gościnności Dyrektora Biblioteki - pani Barbary Gusman, dzieci zostały zaproszone również na film pt. "Piękna i Bestia".
Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spędzenia piątkowego popołudnia.
Dzięki gościnności Dyrektora Biblioteki - pani Barbary Gusman, dzieci zostały zaproszone również na film pt. "Piękna i Bestia".
Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze spędzenia piątkowego popołudnia.
czwartek, 29 marca 2018
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej "Młodzież zapobiega pożarom"
W dniu
26.03.2018 r. drużyna reprezentująca PZPOW z koła "Sporty pożarnicze" w składzie: Julia Wojewska
i Kacper Szlonszkiewicz z klasy II LO oraz Weronika Pardyla i Jakub Groth z
klasy I LO startowała w eliminacjach miejsko-gminnych w Ogólnopolskim Turnieju
Wiedzy Pożarniczej ”Młodzież Zapobiega Pożarom”, który odbył się budynku
Starostwa Powiatowego w Wejherowie.
Eliminacje
odbywały się w 3 grupach:
I- uczniowie szkół podstawowych
II- uczniowie szkół gimnazjalnych
III- uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Drużyna szkolna startowała w grupie III, gdzie w wyznaczonym
czasie każdy z uczestników musiał indywidualnie udzielić w formie pisemnej
odpowiedzi na test, który pokazał, że zagadnienia związane z wiedzą pożarniczą
nie są wcale takie łatwe.
Po zakończonej części pisemnej w oczekiwaniu na ogłoszenie
wyników, wszyscy uczestnicy w czasie przerwy udali się do OSP Wejherowo, gdzie
druhowie z tamtejszej jednostki OSP zaprezentowali siebie i swój sprzęt.
Komisja
konkursowa ogłaszając wyniki zmagań, sprawiła drużynie miłą niespodziankę i
ogromną radość, ponieważ Kacper Szlonszkiewicz
w swojej kategorii zajął 1 miejsce natomiast Jakub Groth zdobył 3 miejsce. Tym samym
awansowali do dalszego etapu konkursu jakim będzie udział w eliminacjach
szczebla powiatowego. Pozostali członkowie zespołu tj. Julia Wojewska i Weronika Pardyla byli tuż
za podium.
wtorek, 27 marca 2018
35. Konkurs Recytatorski - eliminacje powiatowe
Za nami powiatowe eliminacje 35. Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej i Poezji Śpiewanej.
26 marca 2018r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego, w którym udział wzięło 64 uczestników.
Młodych recytatorów oceniało jury w składzie:
Pani Beata Buczek-Żarnecka - przewodnicząca - aktorka ponad 50 teatralnych, telewizyjnych i filmowych ról; można ją podziwiać również w recitalach oraz kabaretach; zdobywczyni wielu nagród; od lat związana z Teatrem Miejskim w Gdyni.
Pani Mariola Seremak-Jankowska - specjalista ds. Literatury, Nauki i Wydawnictw; zajmuje się prezentacją autorów, tekstów oraz tematów ważnych i ciekawych dla współczesnego świata; aktorka i jurorka wielu znaczących konkursów recytatorskich.
Pani Agnieszka Skawińska - dyplomowana aktorka; organizatorka życia kulturalnego, animatorka i pedagog teatralny; ma za sobą występy teatralne w całej Polsce, a także za granicą; Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi.
Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej odbywa się w podziale na następujące kategorie:
klasy I-III SP
klasy IV-VI SP
klasy VII i gimnazjalne
Poezja Śpiewana - bez podziału na kategorie wiekowe.
Aby rozluźnić nieco atmosferę przed przystąpieniem do prezentacji wybranych utworów, młodsi uczestnicy otrzymali drobne upominki za poprawne odpowiedzi na zagadki, które przygotowała i przedstawiła Pani Mariola Błaszczuk - wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.
Dodatkowo Pani Agnieszka Skawińska przeprowadziła ćwiczenia artykulacyjne oraz niwelujące stres i napięcie.
Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Mariola Błaszczuk przy pomocy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wejherowie Pana Wojciecha Rybakowskiego i Pana Jacka Thiela.
W związku z jubileuszem 35. eliminacji Konkursu Recytatorskiego, każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, a młodsze klasy również mały drobiazg w postaci kolorowanki i długopisu.
Na szczeblu wojewódzkim powiat wejherowski reprezentować będą następujący laureaci:
Magdalena Kowalczyk z SP nr 6 w Rumi
Łukasz Grzywacz z SP nr 6 w Rumi
Emilia Roszkowska z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi
Aleksandra Pilarska z SP nr 8 w Wejherowie
Po więcej zdjęć zajrzyj na naszego Facebooka :)
Lista nagrodzonych:
26 marca 2018r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyły się eliminacje powiatowe konkursu recytatorskiego, w którym udział wzięło 64 uczestników.
Młodych recytatorów oceniało jury w składzie:
Pani Beata Buczek-Żarnecka - przewodnicząca - aktorka ponad 50 teatralnych, telewizyjnych i filmowych ról; można ją podziwiać również w recitalach oraz kabaretach; zdobywczyni wielu nagród; od lat związana z Teatrem Miejskim w Gdyni.
Pani Mariola Seremak-Jankowska - specjalista ds. Literatury, Nauki i Wydawnictw; zajmuje się prezentacją autorów, tekstów oraz tematów ważnych i ciekawych dla współczesnego świata; aktorka i jurorka wielu znaczących konkursów recytatorskich.
Pani Agnieszka Skawińska - dyplomowana aktorka; organizatorka życia kulturalnego, animatorka i pedagog teatralny; ma za sobą występy teatralne w całej Polsce, a także za granicą; Dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Rumi.
Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej odbywa się w podziale na następujące kategorie:
klasy I-III SP
klasy IV-VI SP
klasy VII i gimnazjalne
Poezja Śpiewana - bez podziału na kategorie wiekowe.
Aby rozluźnić nieco atmosferę przed przystąpieniem do prezentacji wybranych utworów, młodsi uczestnicy otrzymali drobne upominki za poprawne odpowiedzi na zagadki, które przygotowała i przedstawiła Pani Mariola Błaszczuk - wicedyrektor PZPOW w Wejherowie.
Dodatkowo Pani Agnieszka Skawińska przeprowadziła ćwiczenia artykulacyjne oraz niwelujące stres i napięcie.
Nagrody i dyplomy wręczyła Pani Mariola Błaszczuk przy pomocy przedstawicieli Starostwa Powiatowego w Wejherowie Pana Wojciecha Rybakowskiego i Pana Jacka Thiela.
W związku z jubileuszem 35. eliminacji Konkursu Recytatorskiego, każdy uczestnik otrzymał dyplom za udział, a młodsze klasy również mały drobiazg w postaci kolorowanki i długopisu.
Na szczeblu wojewódzkim powiat wejherowski reprezentować będą następujący laureaci:
Magdalena Kowalczyk z SP nr 6 w Rumi
Łukasz Grzywacz z SP nr 6 w Rumi
Emilia Roszkowska z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi
Aleksandra Pilarska z SP nr 8 w Wejherowie
Po więcej zdjęć zajrzyj na naszego Facebooka :)
Lista nagrodzonych:
Klasy I-III
szkół podstawowych
I m. Magdalena Kowalczyk z SP nr 6 w Rumi
II
m. Zbigniew Trusewicz z SP nr 6 w
Wejherowie
Tymon Łopatniuk z SP nr 1 w Rumi
III
m. Amelia Raszewska z SP w Bolszewie
Wyróżnienia:
Tola
Krefft z Samorządowego ZS w Gniewinie
Maja
Budniewska z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Koleczkowie
Klasy IV-VI
szkół podstawowych
I m. Łukasz Grzywacz z SP nr 6 w Rumi
II
m. Judyta Jarzembińska z SP nr 6 w
Redzie
III
m. Julia Dzięgelewska z SP w Bolszewie
Zuzanna Piotrowicz ze Społecznej SP
nr 1 w Wejherowie
Wyróżnienia:
Samuel
Pilipionek z SP nr 6 w Wejherowie
Kacper
Komorowski z SP nr 5 w Redzie
Klasy VII SP
i gimnazjalne
I m. Emilia Roszkowska z Podstawowej
Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi
II
m. Aleksandra Sokół z SP w Strzepczu
III
m. Zofia Pałasz z SP w Orlu
Poezja
Śpiewana
I m. Aleksandra Pilarska z SP nr 8 w Wejherowie
II
m. Zofia Tartas z SP nr 2 w Redzie
III
m Weronika Przychodzeń z Publicznej SP
Sióstr Salezjanek w Rumi
Wyróżnienia:
Adrianna
Ropela z SP w Bożympolu Wielkim
Julia
Blumkowska z SP nr 9 w Rumi
niedziela, 25 marca 2018
Kolejność występów podczas eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego
Kolejność występów poszczególnych osób podczas eliminacji powiatowych Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 26 marca 2018 o godz. 9:00 w Muzeum w Wejherowie
Klasy I - III
|
||
1.
|
TOLA KREFFT
|
Samorządowy
Zespół Szkół w Gniewinie
|
2.
|
NINA
LIPSKA
|
Samorządowy
Zespół Szkół w Gniewinie
|
3.
|
LUCJAN
ŁUKOMSKI
|
Szkoła Podstawowa
w Sychowie
|
4.
|
ROKSANA HERMANN
|
Szkoła Podstawowa
w Sychowie
|
5.
|
AMELIA RASZEWSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Bolszewie
|
6.
|
JULITA KOŁWZAN
|
Szkoła Podstawowa
w Gościcinie
|
7.
|
ZBIGNIEW TRUSEWICZ
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Wejherowie
|
8.
|
MARIA KARSZNIA
|
Szkoła Podstawowa
nr 8 w Wejherowie
|
9.
|
FILIP KOMOROWSKI
|
Szkoła Podstawowa
nr 5 w Redzie
|
10.
|
BARTŁOMIEJ DZIEWECZYŃSKI
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Redzie
|
11.
|
MATEUSZ
FORMELLA
|
Szkoła Podstawowa
w Bożympolu Wielkim
|
12.
|
PAULINA LEJKOWSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Rozłazinie
|
13.
|
LEON JABŁOŃSKI
|
Szkoła Podstawowa
w Niepoczołowicach
|
14.
|
OLIWIA NOCULAK
|
Szkoła Podstawowa
w Lini
|
15.
|
MAJA BUDNIEWSKA
|
Zespół
Szkolno-Przedszkolny w Koleczkowie
|
16.
|
ZOJA SYGUDA
|
Szkoła Podstawowa
w Bojanie
|
17.
|
TYMON ŁOPATNIUK
|
Szkoła Podstawowa
nr 1 w Rumi
|
18.
|
MAGDALENA KOWALCZYK
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Rumi
|
Klasy IV-VI
|
||
1.
|
NADIA BACH
|
Samorządowa
Szkoła Podstawowa w Kostkowie
|
2.
|
ALEKSANDRA KLEJSA
|
Szkoła Podstawowa
w Głodnicy
|
3.
|
NATALIA WOJEWSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Pobłociu
|
4.
|
PAULA TOBIAS
|
Szkoła Podstawowa
nr 1 w Luzinie
|
5.
|
ZUZANNA SIKORRA
|
Szkoła Podstawowa
nr 1 w Luzinie
|
6.
|
ALEKSANDRA SCHULZ
|
Szkoła Podstawowa
w Gościcinie
|
7.
|
JULIA DZIĘGELEWSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Bolszewie
|
8.
|
ALICJA ŁUKASIEWICZ
|
Szkoła Podstawowa
w Rozłazinie
|
9.
|
PAULINA KUPSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Rozłazinie
|
10.
|
ZUZANNA PIOTROWICZ
|
Społeczna Szkoła
Podstawowa nr 1 w Wejherowie
|
11.
|
SAMUEL PILIPIONEK
|
Szkoła podstawowa
nr 6 w Wejherowie
|
12.
|
JUDYTA JARZEMBINSKA
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Redzie
|
13.
|
KACPER KOMOROWSKI
|
Szkoła Podstawowa
nr 5 w Redzie
|
14.
|
SZYMON DAROSZEWSKI
|
Szkoła Podstawowa
w Kielnie
|
15.
|
SZYMON KAŹMIERCZAK
|
Szkoła Podstawowa
w Częstkowie
|
16.
|
ŁUKASZ GRZYWACZ
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Rumi
|
17.
|
MARCELI BISEWSKI
|
Szkoła Podstawowa
nr 10 w Rumi
|
Klasy VII i gimnazjalne
|
||
1.
|
KAROLINA TOBIAS
|
Szkoła Podstawowa
nr 2 w Luzinie
|
2.
|
ANNA NOWICKA
|
Szkoła Podstawowa
nr 2 w Luzinie
|
3.
|
OLIWIA PLICHTA
|
Szkoła Podstawowa
w Bolszewie
|
4.
|
ZOFIA PAŁASZ
|
Szkoła Podstawowa
w Orlu
|
5.
|
ALEKSANDRA SOKÓŁ
|
Szkoła Podstawowa
w Strzepczu
|
6.
|
PAULINA SYLDATK
|
Szkoła Podstawowa
w Strzepczu
|
7.
|
DOMINIKA MILEWCZYK
|
Szkoła Podstawowa
nr 6 w Wejherowie
|
8.
|
DOMINIKA MINOROWICZ
|
Szkoła podstawowa
nr 5 w Wejherowie
|
9.
|
MAŁGORZATA JAWOREK
|
Szkoła Podstawowa
nr 4 w Redzie
|
10.
|
JUDYTA MĄCZKA
|
Szkoła Podstawowa
nr 3 w Redzie
|
11.
|
WERONIKA SIWONIA
|
Szkoła Podstawowa
w Bożympolu Wielkim
|
12.
|
DAGMARA TREPCZYK
|
Szkoła Podstawowa
w Bożympolu Wielkim
|
13.
|
KAMILA KOEPPEN
|
Samorządowe
Gimnazjum w Kostkowie
|
14.
|
LENA KLIMCZYK
|
Szkoła Podstawowa
w Bojanie
|
15.
|
ANNA PIETRZYKOWSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Szemudzie
|
16.
|
EMILIA HŁADUNIUK
|
Salezjańskie
Gimnazjum w Rumi
|
17.
|
EMILIA ROSZKOWSKA
|
Podstawowa
Ekologiczna Szkoła Społeczna
|
Poezja Śpiewana
|
||
1.
|
JULIA BLUMKOWSKA
|
Szkoła Podstawowa
nr 9 w Rumi
|
2.
|
WERONIKA PRZYCHODZEŃ
|
Publiczna Szkoła
Podstawowa Sióstr Salezjanek w Rumi
|
3.
|
URSZULA MARSZELEWSKA
|
Zespół Szkół w
Kielnie
|
4.
|
MALWINA PŁOCKA
|
Zespół
Szkolno-Przedszkolny w Koleczkowie
|
5.
|
ANTONINA STEFANISZYN
|
Samorządowa
Szkoła Podstawowa w Bolszewie
|
6.
|
ALEKSANDRA MARCHEWICZ
|
Szkoła Podstawowa
w Bolszewie
|
7.
|
ADRIANNA ROPELA
|
Szkoła Podstawowa
w Bożympolu Wielkim
|
8.
|
AMELIA GAPIŃSKA
|
Szkoła Podstawowa
w Bożympolu Wielkim
|
9.
|
ALEKSANDRA PILARSKA
|
Szkoła Podstawowa
nr 8 w Wejherowie
|
10.
|
NATALIA KLEIN
|
Szkoła Podstawowa
nr 9 w Wejherowie
|
11.
|
ZOFIA TARTAS
|
Szkoła Podstawowa
nr 2 w Redzie
|
12.
|
MAŁGORZATA GAWRYCH
|
Szkoła Podstawowa
nr 3 w Redzie
|
Subskrybuj:
Posty (Atom)