Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 17 grudnia 2013

„Samochodówka” trzecia w województwie pomorskim„Samochodówka” trzecia w województwie pomorskim

W poniedziałek, tj. 16.12.2013 roku po raz pierwszy w historii Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, żeńska reprezentacja „Samochodówki” zdobyła medal na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Piłce Ręcznej. XIV Finał Wojewódzkiej Licealiady odbył się w Słupsku, a nasz zespół zajął na tym turnieju wysokie trzecie miejsce.
Pierwszym rywalem okazał zespół z I Liceum Ogólnokształcącego ze Starogardu Gdańskiego. Przeciwnik był zdecydowanie słabszy, ale zbyt duże zdenerwowanie nie pozwoliło zagrać naszej drużynie na 100% możliwości. Zwycięstwo 13:8 (6:4) cieszyło, ale styl gry, w jakim zostało wywalczone, już mniej… Następnym przeciwnikiem były dziewczęta z ZSO nr 2 z Kwidzynia (jak się później okazało: Mistrzem Województwa). Nasza ekipa pokazała już lepszą grę, ale to nie wystarczyło. Mecz zakończył się wynikiem 34:9 (18:3) dla rywalek.
Zdeterminowane i przede wszystkim świadome, że „brąz” jest w zasięgu ręki, dziewczyny z „Samochodówki” przystąpiły  do walki o trzecie miejsce. Naszym przeciwnikiem był zespół z II Liceum Ogólnokształcącego w Tczewie. Mecz był bardzo zacięty. Wynik oscylował wokół remisu i do ostatnich sekund ważyły się losy brązowego medalu. W ostatniej akcji meczu rzucamy zwycięską bramkę i ostatecznie wygrywamy 11:10. Mamy brązowy medal.
Dziewczynom i trenerom z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, należą się ogromne brawa za osiągnięcie takiego sukcesu.
Brązowe medalistki z ZSP nr 4 w Wejherowie


Brązowe medalistki z ZSP nr 4 w Wejherowie: Jereczek Ania, Klinkosz Justyna, Pieper Agata , Szotrowska Amanda, Sychowska Marta, Wejer Natalia , Pranczk Martyna, Labuda Maja, Wejer Kinga, Okroy Agata, Kaleta Alicja, Szymańska Edyta, Szymańska Klaudia, Pieper Magda, a opiekunami tego zespołu byli: Joanna Kwiatkowska oraz Maciej Syska.

Klasyfikacja końcowa:
1.      ZSO nr 2 Kwidzyn
2.      V LO Słupsk
3.      ZSP nr 4 Wejherowo
4.      II LO Tczew
5.      XII LO Gdańsk
6.      I LO Starogard Gdański

Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz