środa, 11 grudnia 2013

Bardzo dobry występ pływaków z powiatu wejherowskiego

W dniu 30.11.2013 roku na basenie sportowym w Kościerzynie zostały rozegrane XLII  Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz XV Wojewódzka Gimnazjada w Indywidualnym Pływaniu Zawody zakończyły się naszym ogromnym sukcesem. Zdobyliśmy w sumie aż 13 medali (10 w szkołach podstawowych i 3 w  szkołach gimnazjalnych).
W rywalizacji szkół podstawowych uzbieraliśmy 3 złote (Wiktor Trylski z Podstawowej Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi na dystansie 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem grzbietowym oraz Piotr Błański ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi na dystansie 50 m stylem grzbietowym), 5 srebrnych (Damian Rzeszowski ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi na dystansie 25 m stylem dowolnym i 25 m stylem klasycznym, Oliwia Steć ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Rumi na dystansie 25 m stylem dowolnym, Karolina Posańska z Publicznej Szkoła Podstawowa Salezjanek w Rumi na dystansie 25 m stylem grzbietowym) oraz 2 brązowe medale (Karolina Posańska z Publicznej Szkoła Podstawowa Salezjanek w Rumi na dystansie 25 m stylem dowolnym i Marta Niemczyk również Publicznej Szkoła Podstawowa Salezjanek w Rumi na dystansie 50 m stylem klasycznym.

Ogromny sukces na pływalni w Kościerzynie

W konkurencji szkół gimnazjalnych zdobyliśmy 3 medale i wszystkie najcenniejszego koloru. Mistrzem Województwa Pomorskiego na dystansie 50 m stylem grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym została Karolina Arkuszewska z Salezjańskiego Gimnazjum w Rumi. Na najwyższym stopniu podium stanął również Jan Felchner  z Gimnazjum nr 2 w Wejherowie na dystansie 50 m stylem klasycznym.
Wszystkim zawodniczkom oraz zawodnikom należą się słowa uznania za tak ogromny sukces na tych mistrzostwach.
Organizatorami zawodów byli Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku , Aqua Centrum w Kościerzynie oraz Klub „Manta” Kościerzyna.