4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 30 kwietnia 2015

Złoty tydzień w drużyn z powiatu wejherowskiego

W tym tygodniu drużyny z powiatu wejherowskiego bardzo dobrze zaprezentowały się w Finałach Wojewódzkich. Odnieśliśmy ogromny sukces, zdobywając dwa złote medale w grach zespołowych.

W poniedziałek tj. 27.05.2015 roku, dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie wywalczyły w Kwidzynie tytuł Mistrzyń Województwa Pomorskiego w Mini Koszykówce. Jest to historyczny sukces, ponieważ pierwszy raz wywalczyliśmy złoty medal w rywalizacji szkół podstawowych w tej dyscyplinie sportowej. Zawodniczki z popularnej „Ósemki” wygrały wszystkie swoje spotkania, pokonując w meczach grupowych zespoły z Kwidzyna oraz Słupska, a w wielkim finale drużynę ze Starogardu Gdańskiego. Te zawody były przepustką do Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Mini Koszykówce Dziewcząt „ Energa Basket Cup”, które odbędą się w dniach 05-07.06.2015 roku w halach sportowych Gdańska i Sopotu, a mecze finałowe będą rozgrywane na Ergo Arenie. Gratulujemy zespołowi wielkiego sukcesu i trzymamy kciuki za udany występ w finale. Zwycięska ekipa wystąpiła w składzie: Martyna Cholch, Alicja Haberland, Anastazja Kinas, Marta Moroz, Dominika Mudlaf, Patrycja Kulas, Natalia Marmułowska, Wiktoria Woźniak, Julia Zimniewicz, Rozalia Zabrocka. Trenerką złotych dziewczyn z Wejherowa jest Lucyna Mruk – wielokrotna Mistrzyni Polski oraz reprezentantka Polski w koszykówce.
Złote dziewczyny ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie

Dzień później, czyli 28.05.2015 roku drużyna dziewcząt z Gimnazjum nr 1 w Rumi zdobyła złoty medal w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej. Zawody odbyły się w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Jest to kolejny sukces rumskich siatkarek, które w zeszłym tygodniu wywalczyły awans do Finałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Rumskie zawodniczki wygrały wszystkie swoje mecze, pokonując w finale faworyta tej imprezy czyli Gimnazjum nr 16 z Gdańska. Mistrzynie Województwa Pomorskiego, dzięki temu zwycięstwu będą reprezentować nasze województwo w Ogólnopolskiej Gimnazjadzie w Piłce Siatkowej Dziewcząt, która odbędzie się w dniach 07-10.06.2015 roku w Lublinie. Trzymamy kciuki za dobry występ naszych siatkarek. Za odniesiony sukces należą się im ogromne brawa. Złota ekipa wystąpiła w składzie: Kamila Żak, Alicja Sokołowska, Natalia Kass, Sandra Mazurek, Inez Doering, Weronika Konefke, Paulina Damaske, Julia Trościanko, Dominika Duda, Sandra Kupkowska, Martyna Grabińska, Nina Piesik. Opiekunką zespołu była Anna Soczyńska, a pomagał trener Robert Sawicki.