Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 21 kwietnia 2015

Za nami szkolenie na temat cyberprzemocy "Jeszcze tylko pięć minut i wyłączam"


             W poniedziałek 20 kwietnia 2015 roku w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się dwugodzinne szkolenie na temat cyberprzemocy pt.: „Jeszcze tylko pięć minut i wyłączam”, adresowane dla osób pracujących z młodzieżą szkolną. W sumie przybyło ok. 50 delegatów ze szkół i placówek oświatowych powiatu wejherowskiego, a wśród nich znaleźli się nie tylko nauczyciele-wychowawcy, pedagodzy, psycholodzy czy informatycy, ale  również sami Dyrektorzy.


Organizatorem tego szkolenia był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Wejherowie, a szkolenie przeprowadzone zostało przez specjalistów z Ośrodka Psychologiczno-Pedagogicznego RAZEM w Gdyni – pana Pawła Brzezińskiego i Jakuba Ubycha. 


Szkolenie przeprowadzone zostało w profesjonalny sposób, a przesłanki teoretyczne poparte zostały wynikami badań, przeprowadzonych w szkołach woj. pomorskiego oraz osobistym doświadczeniem specjalistów. Po spotkaniu prowadzący otrzymali gromkie brawa od kursantów. Uczestnicy szkolenia po jego zakończeniu zdobyli aktualną wiedzę na temat zachowań związanych z Internetem, poznali realne zagrożenia związane z korzystaniem z sieci, dowiedzieli się jak komunikować się z uczniami i prowadzić rozmowy o pracy w Internecie oraz jak monitorować i kontrolować korzystanie z sieci (jakie stosować narzędzia, by zapewnić bezpieczeństwo).
Uzyskana wiedza i podstawy prawne dotyczące cyberprzemocy pozwolą nauczycielom na szybkie reagowanie w sytuacji wystąpienia takiego zagrożenia, a przede wszystkim na działania profilaktyczne w tym temacie. Uczestnicy szkolenia wyrazili potrzebę przeprowadzenia tego typu warsztatów również z młodzieżą szkolną jak i rodzicami w swoich placówkach oświatowych.
Po zakończeniu spotkania prowadzący pozostali do dyspozycji nauczycieli, odpowiadając na ich pytania i wątpliwości. 


                                                                     


MEDIA O TYM SZKOLENIU:

                                                                       


                                                                                 Opracowała: Barbara Bobkowska
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz