czwartek, 31 października 2013

Sukces sportowców z Powiatu Wejherowskiego

Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 18.10.2013 roku, tradycyjnie w Garczynie.
  Największy sukces odnieśliśmy w rywalizacji chłopców szkół podstawowych, gdzie złoty medal wywalczyła ekipa z Samorządowej Szkoły Podstawowej z Gościcina, która bezapelacyjnie wygrała swój bieg, wyprzedzając Szkołę Podstawową nr 2 z Kartuz oraz Szkołę Podstawową nr 11 z Tczewa.  Natomiast dziewczęta z Gościcina, zajęły w swoim biegu wysokie piąte miejsce.

Zwycięska sztafeta chłopców z Gościcina

W kategorii szkół gimnazjalnych, również odnieśliśmy ogromny sukces zdobywając dwa srebrne medale. W rywalizacji dziewcząt na drugim stopniu podium uplasowało się Samorządowe Gimnazjum z Bolszewa, ulegając tylko Gimnazjum z Tuchlina, zaś drugie miejsce w kategorii chłopców zajęło Gimnazjum nr 1 z Rumi, przegrywając z Gimnazjum ze Skarszew.
      Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to w kategorii dziewcząt Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie zajął bardzo dobre czwarte miejsce, zaś chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi zdobyli brązowe medale,
      Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej 4 medale: jeden złoty, dwa srebrne oraz jeden brązowy medal, co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był najbardziej udanym występem naszych biegaczy na tych zawodach.
      Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu , dzięki którym osiągnęliśmy tak dobry wynik w województwie pomorskim.

Napisał: Bartłomiej Woźniak