środa, 16 października 2013

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady

w Szachach

W dniu 15.10.2013 roku w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady, które odbędą się 18.10.2013 roku w Kwidzynie. W rywalizacji wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat Lęborski, Kartuski, Pucki oraz Wejherowski. Zwycięzcą zawodów w rywalizacji szkół podstawowych została drużyna Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie, natomiast w turnieju szkół gimnazjalnych zwyciężyło Gimnazjum nr 2 w Żukowie. Poziom turnieju był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku naszego zespołu w Finałach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami oraz dyplomami które wręczał: organizator zawodów – Pani Justyna Miłosz. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

Mecze były bardzo wyrównane

Szkoły podstawowe:
I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 8 w Wejherowie (Oskar Żuchliński, Iwo Płotka, Kajetan Ruth, Sara Bach, opiekun zespołu – Pani Mirosława Trella)
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie
III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 we Władysławowie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Maszewku

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce –  Gimnazjum nr 2 w Żukowie
II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie (Kacper Kobierzyński, Piotr Cynke, Emil Grabowski, Wiktoria Stachowiak , opiekun zespołu – Pani Mirosława Trela)