Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 25 października 2013

Niemiecko-polski projekt obywatelsko-historyczny

W dniach 14-18 października młodzież z PZPOW w Wejherowie uczestniczyła w wymianie z młodzieżą niemiecką pochodzącą z Lubeki.
Młodzież była zakwaterowana w Domu Pojednania i Spotkań im. św. Maksymiliana M. Kolbe w centrum Gdańska. Głównym celem projektu była integracja uczniów oraz przybliżenie tematu Solidarności i Hanzy.
Zajęcia odbywały się w mieszanych grupach polsko-niemieckich, które za cel stawiały integrację, zdobywanie wiedzy oraz dobrą zabawę. Uczestnicy odwiedzili m. in. Westerplatte, Muzeum Solidarności, Dom Uphagena, Dwór Artusa oraz wiele innych ciekawych miejsc.
Programowi edukacyjnemu towarzyszył również program rozrywkowy. Podczas wieczorków młodzież z Polski i Niemiec integrowała się wspólnie przy zabawach, grach oraz wspólnym śpiewaniu polskich i niemieckich przebojów. Dobrą zabawę uświetnił taniec, który porwał zarówno młodzież jak i opiekunów. Kulminacyjnym momentem wymiany była wspólna dyskusja na temat wyjazdu.
Każdy z uczestników pozytywnie ocenił projekt i wyraził chęć powtórnego spotkania się podczas Międzynarodowego Zjazdu "Nowej" Hanzy w maju 2014 roku, który odbędzie się w Lubece.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz