Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 2 października 2013

Regaty Zakończenia Sezonu „Wieżyca 2013”Na jeziorze Ostrzyckim przystani wodnej ośrodka wczasowego „Wieżyca” odbyły się w ostatni weekend września już po raz XXIV Regaty Zakończenia Sezonu o Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem. Sternicy, którzy przyjechali z różnych regionów kraju walczyli również o tytuły Mistrza Polski jachtów klasy F5-10 (długość kadłuba nawet do 1,6 metra) w kategoriach wiekowych senior i junior. Zawodnicy wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” całkowicie zdominowali te regaty zdobywając pięć z sześciu medali.

Seniorzy:
- Złoty medal i tytuł Mistrza Polski – Julian Damaszk, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
- Srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski – Tomasz Kukowski, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
- Brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Polski – Janek Springer, SM Wągrowiec

 
Medaliści w kategorii seniorówJuniorzy:
- Mistrz Polski – Paweł Gosz, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
- Wicemistrz Polski – Karol Bednarz, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
- II Wicemistrz Polski – Jędrzej Rutz, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo edycji 2011-2013 po raz trzeci z rzędu zdobył Julian Damaszk, stając się jego stałym właścicielem – gratulujemy!

Regaty Zakończenia Sezonu są także okazją do końcowego podsumowania rywalizacji zespołowej klubów i indywidualnej zawodników w mijającym roku. W punktacji Pucharu Polski miano najlepszego zespołu zdobył RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal”. II miejsce – PKM „Wodnik” Poznań. III miejsce – LOK „Żnin”.

Najlepszymi sternikami sezonu 2013, gromadząc największą liczbę punktów rankingowych w kategorii seniorów jak i juniorów zostali zawodnicy „Blizy” – Andrzej Becker i Paweł Gosz.

Okazałe puchary i nagrody w imieniu Wójta Gminy i Starosty Powiatu Wejherowskiego wręczył Andrzej Byczkowski – dyrektor PZPOW w Wejherowie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz