4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 14 października 2013

Powiat wejherowski bezkonkurencyjny w biegach na orientację

W dniu 10.10.2013 roku Rumi zainaugurowano rozgrywki sportowe w województwie pomorskim, gdzie powiat wejherowski okazał się bezkonkurencyjny w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Biegach na Orientację.
      Uroczystej inauguracji nowego roku sportowego w województwie pomorskim dokonał Pomorski Kurator Oświaty – Pani Elżbieta Wasilenko wraz z Burmistrzem Miasta Rumi – Panią Elżbietą Rogalą – Kończak oraz vice przewodniczącym Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego – Panem Zbigniewem Gajewskim.
         W klasyfikacji drużynowej szkół podstawowych w kategorii dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 10 z Rumi, natomiast na trzecim miejscu podium znalazła się Szkoła Podstawowa nr 6 z Rumi. W kategorii chłopców zwyciężyła ponownie Szkoła Podstawowa nr 10 z Rumi, zaś trzecie miejsce przypadło także Szkole Podstawowej nr 6 z Rumi.
       W rywalizacji szkół gimnazjalnych dziewcząt wygrało Gimnazjum z Luzina, na drugim miejscu znalazło się Gimnazjum nr 4 z Rumi, a na trzecim Gimnazjum nr 2 z Rumi. W  kategorii chłopców najlepszą szkołą zostało Gimnazjum nr 4 z Rumi, zaś na trzecim miejscu podium uplasowało się Gimnazjum nr 2 z Rumi.

Zawodnicy ruszają na trasę

Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to zarówno w kategorii dziewcząt i chłopców zwyciężył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie. W rywalizacji dziewcząt srebro zdobył Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 z Wejherowa, wyprzedzając Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 z Wejherowa.
      W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych w kategorii dziewcząt brązowy medal zdobyła Zofia Melzer ze Szkoły Podstawowej nr 10 z Rumi.
      W szkołach gimnazjalnych w rywalizacji dziewcząt na najniższym stopniu podium uplasowała się Aleksandra Bielecka z Gimnazjum nr 4 w Rumi. W klasyfikacji indywidualnej chłopców szkół gimnazjalnych złoto zdobył Mateusz Socik z Gimnazjum nr 2 w Rumi.
     W rywalizacji dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych, brąz zdobyła Magda Pipka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, zaś w kategorii chłopców mistrzem został Łukasz Wiśniewski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie.
      Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej: 6 złotych, 2 srebrne oraz 5 brązowych medali, co jest naszym ogromnym sukcesem. Zaś w klasyfikacji indywidualnej zdobyliśmy: 2 złote, oraz 3 brązowe medale.
      Szczególne podziękowania należą się organizatorom zawodów: UKS „Siódemce” Rumia, Szkole Podstawowej nr 10 w Rumi oraz nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu , dzięki którym osiągnęliśmy najlepszy wynik w województwie pomorskim.

Opracował: Bartłomiej Woźniak