poniedziałek, 27 marca 2017

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Koszykówce Chłopców

W dniu 27.03.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Koszykówce Chłopców.  Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 24.04.2017 roku w Sopocie. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, kartuski, lęborski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, która bezapelacyjnie wygrała te zawody.  Forma chłopców z Wejherowa pozwala mieć nadzieję, na  uzyskanie dobrego wyniku w Finale. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczali: Organizator zawodów – Kordian Zabrocki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

Finaliści z Wejherowa
Wyniki uzyskane w dniu zawodów
I miejsce – Gimnazjum nr  3 w Wejherowie ( Adrian Popławski, Szymon Dziewior, Maksymilian Ficht, Bartosz Kapała, Piotr Lekner, Leonard Łęgowski, Łukasz Sznajder, Mateusz Popiel, Kajetan Ruth, Piotr Spigarski – opiekun drużyny – Łukasz Zimniewicz)