czwartek, 16 marca 2017

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców

W dniu 13.03.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Licealiady, który odbędzie się 21.03.2017 roku w Lęborku. W turnieju finałowym wzięły udział cztery najlepsze zespoły, które zostały wyłonione po wcześniej rozegranych eliminacjach. Zwycięzcą rozgrywek została drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, która w decydującym o awansie bardzo dobrym spotkaniu pokonała ekipę Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki i wyrównany, a mecze bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi - Lucyna Penkowska, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie - Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

I miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi ( Marek Bogdanowicz, Jakub Cirocki, Jakub Grubba, Dariusz Kaźmierczak, Marcin Michalak, Dawid Popławski, Zbigniew Skoczke, Mikołaj Talaga, Damian Tessmer, opiekun drużyny - Kordian Zabrocki)