piątek, 17 marca 2017

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców

W dniu 16.03.2017 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Koszykówce Chłopców. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 27.03.2017 roku również w Wejherowie. W zawodach wystąpiło 7 zespołów. Zwycięzcą turnieju została faworyzowana drużyna gospodarzy, czyli Gimnazjum nr 3 w Wejherowie, która finale pokonała Salezjańskie Gimnazjum z Rumi. Poziom rywalizacji stał na dobrym poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami, które wręczał: Organizator zawodów – Kordian Zabrocki oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 3 w Wejherowie.

Złoci medaliści z Wejherowa

Wicemistrzowie Powiatu z Rumi

I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie (Kajetan Ruth, Mateusz Popiel, Piotr Lekner, Adrian Popławski, Szymon Dziewior, Maksymilian Ficht, Bartosz Kapała, Piotr Spigarski, Konrad Łęgowski, Łukasz Sznajder – opiekun drużyny – Łukasz Zimniewicz )

Mecz o III miejsceSamorządowe Gimnazjum Bolszewo– Gimnazjum Luzino 24:20

Mecz o  I miejsce- Salezjańskie Gimnazjum Rumia– Gimnazjum nr 3 Wejherowo  18:21