środa, 15 marca 2017

Bardzo dobry występ tenisistów stołowych z Powiatu Wejherowskiego

Drugie miejsce na turnieju wojewódzkim „Dwie rakiety”

Powiat wejherowski zajął drugie miejsce w Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Ponadgimnazjalnych „Dwie rakiety”, który odbył się 10.03.2017 roku w Goręczynie.

Finał „Dwóch Rakiet” rozegrano już po raz szesnasty, a reprezentantom powiatu wejherowskiego dwa razy udało się stanąć na podium w tej rywalizacji, natomiast w 2009 roku wygraliśmy te zawody. W składzie tej zwycięskiej ekipy grał m.in. Tomasz Sikora, który później reprezentował z sukcesami III – ligowy klub z Redy.

W tym roku powiat wejherowski zgromadził 15 punktów, ulegając w sportowej walce tylko zawodnikom z powiatu starogardzkiego, którzy zdobyli 16 punktów. Na najniższym stopniu podium uplasował się powiat gdański, który uzyskał 13 punktów. W zawodach wystartowało 7 powiatów z całego województwa pomorskiego. Indywidualnie najlepszą zawodniczką okazała się Katarzyna Płotka, reprezentująca Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie, a na trzecim miejscu znalazła się Alicja Bieszk z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie. Natomiast wśród chłopców na drugim stopniu podium uplasował się Damian Konkel z Zespołu Szkół Ponadgimanzjalnych nr 2 w Rumi, a siódme miejsce zajął Tomasz Joachimiak z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Wejherowie. Opiekunem drużyny była Małgorzata Mika, instruktorka zatrudniona w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Walka o czołowe lokaty była w tym roku niezwykle zacięta i do ostatniej piłki nie wiadomo było jaka będzie kolejność końcowa tych zawodów.  Celem tej imprezy była przede wszystkim promocja tenisa stołowego wśród młodzieży naszego województwa.

Tak ogromny sukces naszego powiatu nie byłby możliwy, gdyby nie praca trenerów i instruktorów działających w klubie Akademia Tenisa Stołowego Małe Trójmiasto, za co należą się im ogromne podziękowania. Koordynatorem całego wyjazdu był Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.