Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

niedziela, 4 grudnia 2016

Spotkanie Starosty Wejherowskiego z młodzieżą z PZPOW uczestniczącą w projektach międzynarodowych

W Starostwie Powiatowym w Wejherowie Starosta Wejherowski Gabriela Lisius spotkała się z uzdolnioną młodzieżą z naszej Placówki, która w okresie letnim uczestniczyła w trzech projektach międzynarodowych.
Podczas tegorocznych wakacji wychowankowie wzięli udział w polsko-niemiecko-hiszpańsko-portugalskim spotkaniu „My Europe – Nasza przyszłość w Europie” w Bremen, w polsko-niemiecko-francuskich warsztatach sportowych w Blossin oraz w zajęciach artystycznych „Coming Home?” we Flecken Zechlin.
Projekty finansowane były ze środków zewnętrznych, m.in. z Programu Erasmus + oraz pieniędzy przekazanych przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie. Łączna wartość trzech projektów, w których udział wzięło 32 uczniów z PZPOW, wyniosła 145 tys. zł, z czego prawie 20 tys. przekazał powiat.
W spotkaniu oprócz starosty uczestniczyli: Etatowi Członkowie Zarządu – Jacek Thiel i Wojciech Rybakowski, dyrektor PZPOW w Wejherowie Andrzej Byczkowski, wicedyrektor ds. kultury PZPOW w Wejherowie Mariola Błaszczuk oraz młodzież.
Jak podkreśliła Starosta Wejherowski Gabriela Lisius tego typu projekty przynoszą wymierne korzyści młodzieży, która uczestnicząc w tego typu spotkaniach ma możliwość nie tylko poznawania kultury, tradycji i zwyczajów innych krajów, ale także doskonalić znajomość języków obcych i zacieśniać kontakty z uczniami z państw partnerskich.


Koordynatorem wszystkich projektów międzynarodowych jest Wicedyrektor ds.kultury Pani Mariola Błaszczuk. 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz