Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 20 grudnia 2016

Bardzo udane starty sportowców z powiatu wejherowskiego na koniec roku 2016Trzy starty – dwa medale w województwie 

         Ostatni tydzień obfitował w bardzo udane występy sportowców z powiatu wejherowskiego. We wtorek tj. 13.12.2016 roku drużyna unihokeistów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi wzięła udział w XVII Finale Wojewódzkiej Licealiady, który odbył się w Rumi . Nie będąc na tym turnieju faworytem, chłopacy z Rumi odnieśli ogromny sukces, zdobywając na tej imprezie srebrne medale. W całych zawodach nie przegrali żadnego meczu. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gdańskiego Liceum Autonomicznego z Gdańska. Poziom turnieju stał na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany oraz emocjonujący. O końcowym sukcesie drużyny z Gdańska decydował ostatni mecz. Był to najlepszy występ zawodników z powiatu wejherowskiego w Wojewódzkiej Licealiadzie w tej dyscyplinie sportu, za co ekipie z ZSP nr 1 w Rumi należą się duże brawa.
Wicemistrzowie Województwa Pomorskiego - ZSP nr 1 Rumia

      Dwa dni później, czyli 15.12.2016 roku chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie wystąpili w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej, który odbył się w Kwidzynie. Zawodnicy z popularnej „Dworcowej” otarli się o podium zajmując na tych zawodach bardzo dobre czwarte miejsce. Poziom finału był bardzo wysoki, a występ naszego zespołu należy uznać za udany. Jest to naprawdę świetny wynik.
Finaliści Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej - ZSP nr 3 Wejherowo

     Na początku tego tygodnia, tj. 19.12.2016 roku w piątek, dziewczęta z „Samochodówki” również w Kwidzynie uczestniczyły w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Ręcznej. Jechały na tą imprezę, broniąc czwartego miejsca wywalczonego w ubiegłym roku także w Kwidzynie. Dziewczyny stanęły na wysokości zadania i zdobyły srebrne medale, co jest najlepszym wynikiem osiągniętym w piłce ręcznej w województwie pomorskim przez szkoły ponadgimnazjalne z naszego powiatu. Jest ogromny sukces i rewelacyjny rezultat. Całej drużynie należą się największe słowa uznania, ponieważ już czwarty rok z rzędu godnie reprezentują nasz powiat na arenie wojewódzkiej. Nie należy zapominać, że tak dobry wynik nie zostałby osiągnięty , gdyby nie znakomita praca Joanny Syski w Samorządowym Gimnazjum w Bolszewie oraz Joanny Kwiatkowskiej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, które od wielu lat współpracują ze sobą szkoląc dziewczęta w tej dyscyplinie sportu. Obie trenerki są również instruktorkami w  Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.


Srebrne medalistki z "Samochodówki"

     Podsumowując nasze liczne sukcesy, szczególne podziękowania należą się właśnie nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym liczymy się w sportowej rywalizacji szkół w województwie pomorskim. Na zakończenie chcielibyśmy złożyć wszystkim sportowym działaczom powiatu wejherowskiego, serdeczne życzenia na nadchodzące Święta oraz samych sukcesów sportowych w zbliżającym się nowym roku 2017.

Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz