środa, 14 grudnia 2016

Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców

Srebro zawodników z Rumi

W dniu 13.12.2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 5 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego, które zagrały w systemie „każdy z każdym”.  Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gdańskiego Liceum Autonomicznego z Gdańska, która podobnie jak gospodarze nie przegrała w zawodach żadnego spotkania. Gospodarze, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi zdobył na tej imprezie srebrny medal, co jest ogromnym sukcesem i rewelacyjnym wynikiem wywalczonym przez chłopaków z Rumi. Jest to kontynuacja wspaniałego pasma sukcesów, które od początku roku szkolnego osiąga Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi. Zawodnicy „Vikinga” zdobyli już dwa srebrne medale podczas Finałów Wojewódzkiej Licealiady, pierwszy w sztafetowych biegach przełajowych chłopców, a drugi wczoraj w unihokeju chłopców. Poziom turnieju stał na wysokim poziomie i był bardzo wyrównany. O końcowym sukcesie drużyny z Gdańska decydował ostatni mecz.  Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Kolejność Końcowa :

1.      miejsce -    Gdańskie Liceum Autonomiczne w Gdańsku
2.      miejsce -  Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (Kamil Kiełb, Damian Talaśka,  Bartosz Półchłopek, Dominik Klas, Patryk Stencel, Antoni Rożek, Jakub Mański, Dawid Czerwionka, Wojciech Bartusch – opiekun drużyny – Piotr Taube)