piątek, 9 grudnia 2016

Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt

W dniu 07.12.2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju Dziewcząt. W rywalizacji wzięło udział 5 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z XXIV Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska, która po emocjonującym finale pokonała 2:1 Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Kwidzyna. Gospodarze, czyli Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi uplasował się na bardzo dobrej czwartej pozycji. Jest to ogromny sukces i wspaniały wynik dziewcząt z Rumi. Należą się rumskim zawodniczkom olbrzymie brawa. Od początku roku szkolnego rumski „Viking” wystartował już w trzech finałach wojewódzkich zdobywając w nich jak na razie jeden medal (srebro w sztafetowych biegach przełajowych chłopców). Następna szansa na zdobycie kolejnego krążka nadarzy się już niebawem. W przyszły wtorek tj. 13.12.2016 roku chłopcy z Rumi będą walczyć na własnej hali w Finale Wojewódzkiej Licealiady w Unihokeju. Trzymamy kciuki za udany występ.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak.  Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie, Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Kolejność Końcowa :

1.      Miejsce   XXIV Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
2.      Miejsce    Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kwidzynie
3.      Miejsce    V Liceum Ogólnokształcące w Gdańsku
4.      miejsce    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (  Marta Skowronek, Paulina Żyła, Aleksandra Czacharowska, Klaudia Lenarczyk, Michelle Kurzyk, Weronika Lasota, Ewelina Kreft, Agata Kupferschmidt, Natalia Patschull, Katarzyna Wicik, opiekun drużyny – Piotr Taube)