środa, 2 listopada 2016

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Chłopców

W dniu 28.10.2016 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Badmintonie Drużynowym Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, które odbędą się 21.11.2016 roku w Szemudzie. W rywalizacji wzięły udział 2 zespoły reprezentujące powiat pucki oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi, który pokonał Zespół Szkół Ogólnokształcących z Helu 3:1. Po raz pierwszy w historii drużyna z naszego powiatu awansowała do finałów wojewódzkich w tej dyscyplinie sportu, za co chłopakom z Rumi należą się ogromne brawa. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Organizator zawodów – Pan Piotr Taube. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi.

I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi (Miłosz Rusoń, Maciej Karczmarczyk – opiekun drużyny – Pan Piotr Taube)