czwartek, 24 listopada 2016

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Chłopców

W dniu 22.11.2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie, odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Unihokeju Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 29.11.2016 roku w Gdyni. W rywalizacji wzięły udział  4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, pucki, lęborski oraz kartuski. Zwycięzcą turnieju został zespół Salezjańskiego Gimnazjum z Rumi, który nie przegrał na tym turnieju meczu i nie stracił żadnej bramki. Chłopakom z Rumi należą się olbrzymie brawa za awans do Finału Wojewódzkiego, w którym powinni powalczyć o medale. Poziom zawodów stał dobrym poziomie, a mecze były emocjonujące. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami oraz dyplomami które wręczał : referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Ogromne podziękowania należą się Dyrektorowi Zespołu Szkół nr 1 w Wejherowie – Panu Piotrowi Litwinowi, za udostępnienie hali sportowej na te zawody. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół nr 1 w Wejherowie.

Finaliści z Rumi
I miejsce – Salezjańskie Gimnazjum w Rumi (Oskar Bohm, Mikołaj Donarski, Jakub Duda, Jakub Grubba, Maciej Kaczanowski, Tymoteusz Kisielewski, Mikołaj Kołodziejski, Stanisław Musiał, Mikołaj Otrocki, Tymoteusz Suliński, Paweł Talarczyk, Rafał Turski – opiekun drużyny – Marcin Wilk)