Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 27 października 2016

XXVII REGATY ZAKOŃCZENIA SEZONU „WIEŻYCA 2016” - Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo - Puchar Polski Starosty Powiatu Wejherowskiego - Mistrzostwa Polski F5-10Po raz 10 w Wieżycy na jeziorze Ostrzyckim rozegrano regaty zakończenia sezonu, w których udział wzięli najlepsi sternicy jachtów żaglowych sterowanych radiem z terenu naszego kraju. Jak co roku impreza ta była okazją do podsumowania osiągnięć poszczególnych zawodników i zespołów w punktacji rankingowej Pucharu Polski. Miano najlepszego sternika kraju wśród juniorów przypadło Jędrzejowi Rutzowi, a wśród seniorów Mieczysławowi Mullerowi – zawodnikom wejherowskiego RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal”. W kategorii zespołów 20 raz z rzędu niepokonany okazał się RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo. Puchar Przechodni Wójta Gminy Wejherowo w Regatach Zakończenia Sezonu edycji 2014-2016 na własność zdobył Julian Damaszk, który również wywalczył złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów jachtów klasy F5-10.

Dwudniowe regaty rozegrano w weekend (24-25.09) na terenie przystani wodnej ośrodka Wieżyca-Kolano. Przy pięknej i słonecznej pogodzie 23 zawodników walczyło o tytuły Mistrza Polski jachtów sterowanych radiem klasy F5-10 w kategoriach wiekowych junior i senior. Pierwszego dnia mistrzostw przy bardzo dobrych warunkach wietrznych rozegrano 16 wyścigów w dwóch grupach systemem eskadrowym i nikt nie przypuszczał, że jest to już koniec regat. Następnego dnia początek startów zaplanowano na godzinę 9:30, ale całkowity brak wiatru spowodował, że zawodnicy w gotowości oczekiwali choćby na najmniejsze podmuchy do godziny 13:30. W tej sytuacji po naradzie, jury postanowiło zakończyć zawody, ale na szczęście zgodnie z przepisami regatowymi NAVIGA ilość rozegranych kolejek wyścigów z poprzedniego dnia pozwoliła uznać ważność rozgrywanych regat Mistrzostw Polski. Rozegrano w sumie 8 kolejek w 2 grupach, a wymagana minimalna ilość to 5 kolejek.

Wyniki Mistrzostw Polski Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem klasy F5-10.
Seniorzy:
1.      Julian Damaszk, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2.      Paweł Albrecht, „Wodnik” Poznań
3.      Damian Damaszk, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Juniorzy:
1.      Mateusz Chabowski, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
2.      Jędrzej Rutz, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo
3.      Jakub Sokołowski, „Ogniwo” Wągrowiec

Nagrodami i dyplomami wyróżniono również najstarszą grupę zawodników – kategoria oldboy (powyżej 65 lat).
1.      Tadeusz Jemioł, Trójmiejski Klub Modelarski
2.      Romuald Albrecht, „Wodnik” Poznań
3.      Ireneusz Duszyński, RJK PZPOW „Bliza-BalexMetal” Wejherowo

Nagrody w imieniu starosty powiatu wejherowskiego, wójta gminy Wejherowo i prezesa firmy „BalexMetal”, wręczyli: Andrzej Byczkowski dyrektor PZPOW Wejherowo wraz z sędziami prowadzącymi zawody – Jerzym Kordowieckim, Mieczysławem Mullerem i organizatorem Markiem Gorlikowskim.
Julian Damaszk z Pucharem Wójta Gminy Wejherowo

Jędrzej Rutz - najlepszy junior sezonu

Medaliści w kategorii oldboy

Medaliści w kategorii senior

Mieczysław Muller Pucharem Polski

Nagrodzeni juniorzy

Najlepsi sternicy Polski

Puchar Polski dla Blizy

Zakończenie regat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz