Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 24 października 2016

Rewelacyjny występ sportowców z Powiatu Wejherowskiego w Garczynie


        Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.  Zawody odbyły się 19.10.2016 roku, tradycyjnie w Garczynie.
         Największy sukces odnieśliśmy w rywalizacji dziewcząt szkół gimnazjalnych, w której Gimnazjum nr 1 z Rumi bezapelacyjnie wygrało swój bieg,  zostając Mistrzem Województwa Pomorskiego. Dziewczęta z Rumi od początku do końca prowadziły i wbiegły na metę z ogromną przewagą na drugą ekipą. Na drugim miejscu podium uplasowało się Gimnazjum nr 33 z Gdańska, natomiast na najniższym stopniu znalazło się Gimnazjum w Brusach. Trenerem tej złotej ekipy jest Tadeusz Pepliński. 
 
Złota ekipa z Rumi
 Srebrne krążki w rywalizacji chłopców ze szkół gimnazjalnych wywalczyli zawodnicy z  Gimnazjum nr 1 w Redzie, którzy przegrali tylko z Gimnazjum nr 16 w Gdańsku. Brązowe medale w tej kategorii wywalczyło Gimnazjum w Brusach. W szkołach ponadgimnazjalnych chłopcy z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, wywalczyli  podobnie jak ekipa z Redy srebrne medale, ulegając tylko Powiatowemu Zespołowi Szkół nr 1 z Kościerzyny, a wyprzedzając w bezpośredniej walce Zespół Szkół Ekonomiczno – Usługowych z Bytowa.

 
Wicemistrzowie Województwa z ZSP nr 1 z Rumi

Wicemistrzowie Województwa z Gimnazjum nr 1 w Redzie

           Jeśli chodzi o dziewczęta ze szkół ponadgimnazjalnych to sztafeta z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie przybiegła na dziewiątym miejscu.  W rywalizacji chłopców oraz dziewcząt ze szkół podstawowych Szkoła Podstawowa z Luzina uplasowała się odpowiednio na szóstym oraz siódmym miejscu
      Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej 3 medale: jeden złoty oraz dwa srebrne medale co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był bardzo udanym występem naszych biegaczy.
      Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy ponownie tak dobry wynik w województwie pomorskim.
 
Na zdjęciu: Aleksandra Dżugan z Gimnazjum nr 1 w Rumi

Napisał: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz