poniedziałek, 9 maja 2016

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt

W dniu 09.05.2016 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Siatkowej Dziewcząt. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 16.05.2016 roku w Słupsku. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, kartuski, lęborski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Gimnazjum nr 1 z Rumi. Zwycięski zespół w decydującym o awansie meczu pokonał Gimnazjum ze Stężycy. Forma dziewcząt z Rumi pozwala mieć nadzieję, na obronienie tytułu Mistrza Województwa Pomorskiego wywalczonego w roku ubiegłym. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów
I miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi (Paulina Damaske, Inez Doering,  Dominika Duda, Marta Ekstowicz, Weronika Konefke, Sandra Mazurek, Natalia Soczyńska, Julia Trościanko, Kamila Żak – opiekun drużyny – Ania Soczyńska)