poniedziałek, 9 maja 2016

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 06.05.2016roku na stadionie gminnym w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej 6 - osobowej. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 13.05.2016 roku w Nowej Wsi Lęborskiej. W rywalizacji wzięło udział ponad 120 zawodników. Zwycięzcą turnieju został zespół Gimnazjum nr 3 z Wejherowa, który w meczu finałowym pokonał 1:0 ubiegłorocznego mistrza, czyli Gimnazjum nr 1 z Redy.   Mecze były bardzo emocjonujące, a turniej stał na dobrym poziomie. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Wice Burmistrz Gminy Linia – Astrida Kaczyńska, Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak oraz organizator zawodów – Jan Trofimowicz. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Gminny Szkolny Związek Sportowy w Lini.

I miejsce – Gimnazjum nr 3 w Wejherowie ( Oliwier Ciereszko, Ziemowit Ciszewski, Oskar Formella, Filip Foryś, Fabian Kątny, Krzysztof Lubiewski, Piotr Młynarczykowski, Dawid Pilarski, Radosław Sałata, Ksawery Solarczyk, Robert Wika, opiekun drużyny – Damian Marmułowski)