wtorek, 17 maja 2016

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 17.05.2016 roku na boisku sportowym „Orlik” przy Szkole Podstawowej w Luzinie, odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiego, który odbędzie się 23.05.2016 roku w Nowym Stawie. W zawodach wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat: pucki, kartuski, lęborski oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Szkoły Podstawowej z Luzina.  Poziom rywalizacji był bardzo wysoki,  a zwycięski zespół w decydującym o awansie meczu pokonał Szkołę Podstawową z Pucka. Uroczystego otwarcia imprezy dokonał: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Luzinie – Dariusz Rompca. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharem oraz dyplomami, które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Pan Bartłomiej Woźniak. Ogromne podziękowania należą się organizatorom, którzy zapewnili wszystkim uczestnikom ciepłe napoje. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo Wychowawczych w Wejherowie oraz Szkoła Podstawowa w Luzinie.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Luzinie ( Filip Angel, Nikodem Brauer, Jakub Konkol, Radosław Lidzbarski, Filip Raczyński, Kacper Rohraff, Igor Wiczkowski, Fabian Socha, Konrad Formela, Oliwier Ropel – opiekun drużyny – Stanisław Kąkol)