Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 24 maja 2016

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców oraz Dziewcząt       W dniach 19 - 20.05.2016 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się odpowiednio Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt oraz Chłopców. Na konkurencję czwórboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 metrów, a w przypadku dziewcząt 600 metrów. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcami zostały w kategorii chłopców Samorządowa Szkoła Podstawowa z Gościcina, natomiast w zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 6 z Wejherowa. Obie drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbędzie się 30.05.2016 roku w Chojnicach. Poziom sportowy zawodów był bardzo wyrównany i przysporzył uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji oraz wrażeń.
    Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami które wręczali: Organizator zawodów – Jarosław Mamrot oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
Chłopcy:
1.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie ( Fabian Bach, Norbert Czerwionka, Marcel Grzenkowicz, Jakub Kreft, Patryk Pyszka, Kajetan Szczodrowski, Robert Zelewski, opiekun drużyny – Mariusz Walczak ) – 1081 pkt.
2.      Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi– 935 pkt.
3.      Szkoła Podstawowa nr 9 w Wejherowie – 926 pkt.
4.      Szkoła Podstawowa w Luzinie– 881 pkt.


Dziewczęta:
1.      Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie ( Magdalena Bobkowska, Karolina Grzenkowicz, Martyna Okrój, Wiktoria Lesner, Weronika Litwin, Aleksandra Motycka, Maja Przywitowska, Marta Węska, opiekun drużyny – Elżbieta Majerowska) – 921 pkt
2.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie – 918 pkt.
3.      Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi  – 740 pkt


    Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz