piątek, 20 maja 2016

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 19.05.2016 roku na boiskach sportowych Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie oraz na popularnej „Jamajce” również w Wejherowie, odbył się Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów z województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Gimnazjum nr 3 w Chojnicach która w finale po  pokonała  Gimnazjum nr 18 z Gdańska. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Wice Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku – Zbigniew Gajewski. Poziom turnieju był bardzo wyrównany i przysporzył wiele emocji zgromadzonym na boiskach kibicom. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Wejherowie – Danuta Czernewska oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Ogromne podziękowania należą się Pani Dyrektor, która udostępniła swój obiekt na rozegranie tych zawodów. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związki Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół  Szkół nr 3 w Wejherowie.