czwartek, 16 listopada 2017

Finał XLVI Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Unihokeju Chłopców

W dniu 15.11.2017 roku w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbył się Finał XLVI Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Unihokeju Chłopców. W rywalizacji wzięło udział 6 najlepszych zespołów z całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 48 w Gdyni, która w finale po bardzo emocjonującym i zaciętym meczu pokonała Szkołę Podstawową z Wrześcia. Wysokie i bardzo dobre trzecie miejsce w tych zawodach zajęła szkoła z naszego powiatu, czyli Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Wice Starosta Powiatu Wejherowskiego – Witold Reclaf, Wice Przewodniczący Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Gdańsku – Zbigniew Gajewski oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczali: Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Wojewódzki Szkolny Związki Sportowy w Gdańsku, Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 48 w Gdyni
II miejsce – Szkoła Podstawowa we Wrześciu
III miejsce –  Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Maksymilian Adamczyk, Tymon Doan, Jan Górecki, Robert Gronowski, Franciszek Kisielewski,Marek Kokoszczyński, Stanisław Kołowrocki, Jan Mączkowski, Mateusz Rozmysłowicz,  Łukasz Rybiński, – opiekun drużyny – Andrzej Rybiński)