wtorek, 16 maja 2017

Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 12.05.2017 roku na boisku „Orlik” w Rumi, odbył się Półfinał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłce Nożnej Dziewcząt 6 – osobowej.  Zawody te były eliminacją do Finału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 18.05.2017 roku również w Rumi. W rywalizacji wzięły udział 4 drużyny, które reprezentowały powiaty: wejherowski, kartuski, pucki oraz lęborski. Zwycięzcą turnieju został zespół z Gimnazjum nr 2 w Lęborku, który w decydującym o awansie meczu pokonał ekipę z Sulęczyna.  Mecz stały na wysokim poziomie i były bardzo emocjonujące. Uroczystego otwarcia zawodów dokonał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

I miejsce –  Gimnazjum nr 2 w Lęborku
II miejsce – Gimnazjum w Sulęczynie
III miejsce – Gimnazjum nr 1 w Rumi ( Kamila Celmierowska, Patrycja Dysarz, Monika Formella, Maja Górska, Klaudia Hinz, Sara Kamińska, Kinga Kreft, Wiktoria Kuchta, Wiktoria Mucek, Natalia Żurawska, opiekun drużyny – Maciej Jaworski )