Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 19 maja 2017

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców oraz Dziewcząt


        W dniach 17 - 18.05.2017 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się odpowiednio Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt oraz Chłopców. Na konkurencję czwórboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 metrów, a w przypadku dziewcząt 600 metrów. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcami zostały w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa nr 6 z Rumi, natomiast w zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Luzinie. Obie drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbędzie się 25.05.2017 roku w Chojnicach. Poziom sportowy zawodów był bardzo wyrównany i przysporzył uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji oraz wrażeń.
    Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami które wręczali: Organizator zawodów – Jarosław Mamrot oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.


Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
Chłopcy:
1.      Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi (Kacper Ślizewski, Mikołaj Marciniak, Oskar Bielski, Jakub  Kreft, Oskar Kołata, Jakub Ostojski – opiekun drużyny – Maciej Szymański) - 806 pkt.
2.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie– 760 pkt.
3.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie – 698 pkt
4.      Szkoła Podstawowa nr 6 w Wejherowie – 693 pkt.
5.      Szkoła Podstawowa w Luzinie– 692 pkt.
6.      Szkoła Podstawowa nr 2 w Redzie – 556 pkt.

Dziewczęta:
1.      Szkoła Podstawowa w Luzinie (Wiktoria Bemka, Milena Kas, Martyna Koepke, Bernadetta Landowska, Daria Sikorra, Kinga Czech – opiekun drużyny – Anna Erdmańczyk) – 1059 pkt.
2.      Szkoła Podstawowa nr 5 w Wejherowie – 897 pkt.
3.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Bolszewie – 797 pkt.
4.      Szkoła Podstawowa nr 6 w Rumi  – 755 pkt
5.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie – 704 pkt.
6.      Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 681pkt.Mistrzynie z Luzina

    Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz