środa, 10 maja 2017

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców

W dniu 09.05.2017 roku na stadionie gminnym w Lini odbyły się Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Gimnazjalnych w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej. Zawody te były eliminacją do Półfinału Wojewódzkiej Gimnazjady, który odbędzie się 10.05.2017 roku w Lęborku.  W rywalizacji wzięło udział ponad 100 zawodników. Zwycięzcą turnieju został zespół Gimnazjum z Luzina, który nie przegrał podczas zawodów żadnego spotkania.   Mistrzostwa zostały rozegrane  w zimowej aurze, ale mimo tego turniej stał na dobrym poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Organizatorzy tradycyjnie ufundowali wszystkim uczestnikom drobny poczęstunek za co należą się im ogromne podziękowania. Uroczystego otwarcia imprezy dokonali:  Wójt Gminy Linia – Bogusława Engelbrecht oraz Referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami które wręczał:  Organizator zawodów – Jan Trofimowicz. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Gminny Szkolny Związek Sportowy w Lini oraz Gminny Dom Kultury w Lini.

I miejsce – Gimnazjum Publiczne w Luzinie ( Kacper Bartecki, Benjamin Damps, Wiktor Droździel, Miłosz Gruba, Zbigniew Hinz, Wojciech Jarosz, Łukasz Michałek, Bartosz Neumuller, Dominik Owczarzak, Dawid Pikulski, Damian Splitthoff, opiekun drużyny – Grzegorz Semak)