4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 2 maja 2017

Finał XVII Wojewódzkiej Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców 6 - osobowej

W dniu 26.04.2017 roku na boisku wielofunkcyjnym Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi odbył się Finał Wojewódzkiej XVII Licealiady w Piłce Nożnej Chłopców 6 – osobowej.  W ścisłym finale wystąpiło 6 najlepszych drużyn z terenu całego województwa pomorskiego. Zwycięzcą turnieju została drużyna z Technikum w Owidzu, która w meczu finałowym pokonała VII Liceum Ogólnokształcące z Gdyni. Te zawody zostały rozegrane po raz pierwszy, ponieważ dopiero w tym roku szkolnym wprowadzono tą dyscyplinę sportową do wojewódzkiego kalendarza rozgrywek sportowych. Poziom rywalizacji był bardzo wysoki, a mecze były bardzo emocjonujące. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali: Wicestarosta Powiatu Wejherowskiego – Witold Reclaf, Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi – Lucyna Penkowska, Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi – Jan Nowicki oraz Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski. Wszystkie zespoły otrzymały z rąk zaproszonych gości drobne upominki ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami i dyplomami które wręczał: Referent ds. sportu i imprez sportowych w Powiatowym Zespole Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi oraz Wojewódzki Szkolny Związek Sportowy w Gdańsku.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
I miejsce Technikum w Owidzu
II miejsce – VII Liceum Ogólnokształcące w Gdyni
III miejsce – Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Bytowie
IV miejsce – Zespół Szkół nr 2 w Nowym Dworze Wejherowskim
V miejsce – Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku
VI miejsce - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi ( Damian Talaśka, Sebastian Grzenkowicz, Michał Gajos, Kamil Kiełb, Maciej Kruża, Karol Machula, Patryk Niemiec, Patryk Stencel, Paweł Szypuła, Michał Talarczyk, Kacper Truszczyński, Dawid Czerwionka, Michał Hajduk – opiekun drużyny – Sobiesław Przybylski)