Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 29 maja 2015

Pięć medali wejherowskich zawodników podczas Mistrzostw Świata w Radiojachtingu


        Ogromny sukces odnieśli wejherowscy radiojachtingowcy, którzy reprezentowali Polskę podczas XVIII Mistrzostw Świata w Radiojachtingu, które trwały od 05.05 do 13.05.2015 roku, a odbyły się na Ukrainie w miejscowości Czerkasy.
 
Paweł Gosz przed startem
Na drugim stopniu podium Paweł Gosz, a na trzecim Jędrzej Rutz

      W rywalizacji juniorów Paweł Gosz (uczeń Niepublicznej Szkoły Rzemiosła w Wejherowie) zdobył 3 medale, zostając Wicemistrzem Świata w kategorii F5E, a w kategoriach F5M oraz F510 wywalczył dwa brązowe medale. Natomiast Jędrzej Rutz (uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie) przywiózł do Polski dwa krążki, jeden koloru srebrnego w rywalizacji juniorów w kategorii F5M oraz jeden brązowy medal w kategorii F5E. Obaj zawodnicy to podopieczni Pana Marka Gorlikowskiego w klubie RJK PZPOW „Bliza – Balex Metal” Wejherowo. 
Polska ekipa w komplecie

     Podczas tych mistrzostw było widać duże zaangażowanie wszystkich ukraińskich zawodników, ich rodzin i sympatyków tego sportu w organizację regat. Należy docenić wkład pracy jaki włożyli w organizację tych Mistrzostw Świata, a także gościnność z jaką przyjęli wszystkich zawodników.
    Mistrzostwa Świata na Ukrainie  były dla zawodników kolejnym regatowym doświadczeniem oraz możliwością zmierzenia się z najlepszymi. W polskiej ekipie panował dobry duch zespołu i widać było wzajemną pomoc, co jest dobrym prognostykiem przed następnymi Mistrzostwami, które odbędą się na Węgrzech.
     
Przypominając o zbliżających się XXII Ogólnopolskich Regatach Jachtów Żaglowych Sterowanych Radiem o Puchar Prezydenta Miasta Wejherowa oraz XI Memoriale Kazimierze Dzięcielskiego, chcielibyśmy serdecznie zaprosić na te zawody wszystkich pasjonatów i sympatyków żeglarstwa, które odbędą się tym razem w dniach 05-07.06.2015 roku w Pucku.


Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz