Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 29 maja 2015

Sukcesy lekkoatletów z Powiatu Wejherowskiego


       Bardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego podczas XV Finałów Wojewódzkiej Licealiady w Indywidualnej Lekkoatletyce, które odbyły się 26.05.2015 roku na stadionie lekkoatletycznym w Pucku.
       W łącznej klasyfikacji szkół Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Wejherowa zajął wysokie trzecie miejsce gromadząc 47,5 punktów, ulegając tylko I Liceum Ogólnokształcącemu z Pucka,  który uzyskał 63,5 punktów oraz zwycięzcy klasyfikacji szkół, czyli Zespołowi Szkół z Chojnic, który zdobył 71 punktów.  Tuż za podium, na bardzo dobrym czwartym miejscu uplasował się także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi. W klasyfikacji powiatów, byliśmy bezkonkurencyjni, wygrywając całą rywalizację.
Trzeci zespół w klasyfikacji zespołowej szkół - ZSP nr 4 Wejherowo

       Powiat wejherowski zdobył na tej imprezie 9 medali: 1 złoty (w biegu na 400 metrów dziewcząt – Marta Topp z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie), 5 srebrnych (w sztafecie 4x100 metrów dziewcząt  - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie, w rzucie oszczepem -  Jakub Socha, również z ZSP nr 4 z Wejherowa, w skoku wzwyż chłopców - Oskar Staniszewski z ZSP nr 1 w Rumi, w rzucie oszczepem dziewcząt – Paulina Kielińska, z ZSP nr 1 Rumia oraz w skoku wzwyż dziewcząt – Paulina Mudlaff z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Redy), a także 3 brązowe (w pchnięciu kulą dziewcząt - Wiktoria Dombrowska  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi, w pchnięciu kulą chłopców – Łukasz Leśnik  z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie oraz w skoku wzwyż chłopców – Bartosz Brejski z ZSP nr 4 w Wejherowie)
Medalistki w biegu na 400 metrów - na najwyższym stopniu podium - Marta Topp z ZSP nr 4 w Wejherowie

    Jest to kolejny tak ogromny sukces naszego powiatu w tym roku w tej dyscyplinie sportu, jaką jest „królowa sportu”, czyli lekkoatletyka. Takie bardzo dobre wyniki nie byłyby możliwe, dzięki dokładnej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok, również podczas zimy kiedy rozgrywane są zawody w halach sportowych.
       Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego dzięki którym osiągnęliśmy tak doskonały wynik. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie. 

Poniżej linki do relacji z zawodów :
 https://www.youtube.com/watch?v=g1_OG4MUoFo 

https://www.youtube.com/watch?v=se-bS4foQWY 

Opracował: Bartłomiej Woźniak   

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz