Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 2 czerwca 2015

Sukcesy lekkoatletów z Powiatu Wejherowskiego


        Młodzi lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego bardzo dobrze zaprezentowali się w Finale XVI Wojewódzkiej Gimnazjady w Indywidualnej Lekkiej Atletyce, który odbył się 27.05.2014 roku na stadionie lekkoatletycznym w Słupsku. Jest to kolejny ogromny sukces, po bardzo udanym występie naszych lekkoatletów podczas Wojewódzkiej Licealiady w Pucku.            
     W klasyfikacji powiatów, nasz powiat stanął na najwyższym stopniu podium, okazując się najlepszym powiatem w województwie pomorskim. Zawody pokazały, że powiat wejherowski ma duży potencjał uzdolnionej młodzieży do dalszego szkolenia w klubach i szkołach.
     W łącznej klasyfikacji szkół, gimnazja z naszego powiatu uplasowały się w ścisłej czołówce całej rywalizacji.
Młodzi lekkoatleci z naszego powiatu z Karolem Zalewskim - Młodzieżowym Mistrzem Europy w biegu na 200 metrów

      Powiat wejherowski zdobył na tej imprezie aż 13 medali: 3 złote (w pchnięciu kulą chłopców – Kacper Łysk z Gimnazjum nr 4 w Wejherowie, w biegu na 1000 metrów dziewcząt – Kamila Hinz z Gimnazjum nr 2 w Rumi oraz w rzucie dyskiem Bartosz Szczypior z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie) 6 srebrnych (w biegu na 100 metrów dziewcząt – Aleksandra Dżugan z Gimnazjum nr 1 w Rumi, w biegu na 100 metrów przez płotki dziewcząt – Aleksandra Szymerowska z Samorządowego Gimnazjum w Bolszewie, w biegu na 300 metrów przez płotki dziewcząt – Angelika Stencel również z Bolszewa, w skoku wzwyż dziewcząt – Weronika Sapińska z Gimnazjum nr 1 w Redzie, w pchnięciu kulą dziewcząt – Martyna Karwowska z Gimnazjum nr 1 w Rumi, a także sztafeta 4x100 metrów chłopców z Gimnazjum nr 1 w Redzie) i 4 brązowe (w biegu na 100 metrów przez płotki dziewcząt – Milena Szaniec z Gimnazjum nr 1 w Rumi, w biegu na 300 metrów przez płotki dziewcząt – Agata Borawska z Gimnazjum nr 1 w Redzie, w biegu na 300 metrów dziewcząt – Natalia Panasiuk z Gimnazjum nr 1 w Rumi oraz w skoku wzwyż chłopców – Hubert Żywiec z Gimnazjum nr 1 w Redzie).
     Kolejny raz udowodniliśmy, że nasz powiat jest najlepszy w województwie pomorskim w tej dyscyplinie sportu. Tak ogromny sukces nie byłby możliwy, gdyby nie dokładna selekcja młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok, również podczas zimy kiedy rozgrywane są zawody w halach sportowych.
      Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego z naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy tak doskonały wynik. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Opracował :Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz