Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 19 maja 2015

Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Chłopców oraz Dziewcząt


        W dniach 18 - 19.05.2015 roku na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi, odbyły się odpowiednio Mistrzostwa Powiatu Wejherowskiego Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym Dziewcząt oraz Chłopców. Na konkurencję czwórboju lekkoatletycznego składa się: bieg na 60 metrów, rzut piłeczką palantową, skok w dal oraz bieg na 1000 metrów, a w przypadku dziewcząt 600 metrów. W rywalizacji wzięło udział ponad 70 zawodników i zawodniczek z całego Powiatu Wejherowskiego. Zwycięzcami zostały w kategorii chłopców Szkoła Podstawowa z Luzina, natomiast w zmaganiach dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 z Rumi. Obie drużyny będą reprezentować nasz powiat w Finale Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Czwórboju Lekkoatletycznym, który odbędzie się 09.06.2015 roku w Starogardzie Gdańskim. Poziom sportowy zawodów był bardzo wyrównany i przysporzył uczestnikom mnóstwo pozytywnych emocji oraz wrażeń.
    Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone medalami i dyplomami które wręczali: Organizator zawodów – Jarosław Mamrot oraz referent ds. sportu i imprez sportowych w PZPOW w Wejherowie – Bartłomiej Woźniak. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi.

Wyniki uzyskane w dniu zawodów:
Chłopcy:
1.      Szkoła Podstawowa w Luzinie (Beniamin Damps, Gracjan Lis, Maciej Darznik, Nikodem Dzienisz, Mikołaj Nastały, Aleksander Biernat, opiekun drużyny - Stanisław Kąkol) – 1054 pkt.
2.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie – 952 pkt.
3.      Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 930 pkt.
4.      Szkoła Podstawowa nr 11 w Wejherowie – 795 pkt.
5.      Szkoła Podstawowa nr 10 w Rumi– 737 pkt.
 
Złoci medaliści z Luzina
Dziewczęta:
1.      Szkoła Podstawowa nr 1 w Rumi (Justyna Labudda, Adriana Czerwińska, Zuzanna Sadowska, Martyna Hinca, Izabela Kowalska, Zuzanna Voelkner,  opiekun drużyny – Piotr Taube ) – 1020 pkt
2.      Szkoła Podstawowa w Luzinie – 1019 pkt.
3.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Kostkowie – 967 pkt.
4.      Samorządowa Szkoła Podstawowa w Gościcinie – 871 pkt.
5.      Szkoła Podstawowa nr 4 w Redzie – 850 pkt.

 
Złote medalistki z Rumi
    Opracował: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz