Projekty

Nasze projekty

 1. My beatiful Baltic. Hanza
 2. My Europe
 3. Młodzieżowe Lato Sztuki
 4. Czwartki Lekkoatletyczne
 5. Oczami Tolerancji

poniedziałek, 10 czerwca 2013

Relacja z II Powiatowej Olimpiady "Kultura dla Tolerancji"Oficjalnym mottem igrzysk jest łacińskie zdanie:

„Citius, Altius, Fortius” - czyli szybciej, wyżej, mocniej.

            Naszą powiatową Olimpiadę można opisać tymi słowami: Najważniejszą rzeczą w igrzyskach olimpijskich jest nie zwyciężyć, ale wziąć w nich udział, podobnie jak w życiu nie jest ważne triumfować, ale zmagać się z organizmem. Dlatego wartości takie jak: Godność, Równość i Wolność są wciąż priorytetowe i aktualne nie tylko na II  Powiatowej Olimpiadzie pod hasłem „Sport dla Tolerancji”, lecz przejawiają się we wszystkich naszych przedsięwzięciach. Do najważniejszych należały warsztaty edukacyjne ‘’Tyberiada’’ w Nadolu, w których wzięli udział uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Podczas tych warsztatów  z zaciekawieniem i dużą aktywnością uczestniczyła w zajęciach z zastosowaniem nowej metody nauki demokracji i tolerancji zatytułowanej „Betzavta”. Cieszy nas fakt, że młodzież bardzo wysoko oceniła poziom tych warsztatów, jak również całe przedsięwzięcie, które pozwoliło w pełni się zintegrować, zaakceptować i otworzyć na drugiego człowieka. Tworzenie domków marzeń i późniejsza rezygnacja z pragnień, umiejętność budowania relacji opartej na tolerancji, wzajemnym szacunku i współpracy w przypadkowych grupach mieszanych pozwoliła również na obalenie stereotypów panujących w środowisku młodzieży ponadgimnazjalnej różnych typów szkół.
            Tym przemówieniem i słowami hymnu „Kultura dla Tolerancji” Wicedyrektor – Pani Mariola Błaszczuk powitała zgromadzonych gości w osobach: Posła na Sejm RP Pana Jerzego Budnika, Wicestarostę Powiatu Wejherowskiego Pana Jana Domańskiego, dyrektorów i wicedyrektorów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego, koordynatorów i uczestników projektu „Kultura dla Tolerancji”, nauczycieli, opiekunów grup oraz zgromadzoną publiczność.             

 

Całość rozpoczęła się paradą drużyn, biorących udział w Olimpiadzie. Przemarsz uświetniła orkiestra dęta z ZSP nr 4 w Wejherowie. Po defiladzie młodzież wraz z uczestniczką Studia Wokalnego – Magdaleną Gorczycą odśpiewała hymn „Kultura dla Tolerancji”, napisany specjalnie dla projektu pod tą samą nazwą, a jego słowa brzmią następująco:
 Sobą bądź jak się da,
Pozwól innym Sobą być!
Wtedy świat siłę ma, gdy umiemy
  Razem Żyć!
Zanim drużyny przystąpiły do sportowej rywalizacji mogły obejrzeć występ zespołu tanecznego „Genesis” pod opieką Pani Adrianny Żuchlińskiej (nauczyciela PZPOW).
W tym roku młodzież rywalizowała ze sobą w następujących konkurencjach:

 •  noszenie rannego,
 • wyścig bliźniaków,
 • matematyczne równanie,
 • warkocz z liny, 
 •  bowling,
 • korale, 
 •  gol, 
 • za dużo za mało.

Kibice również zostali zaangażowani w program Olimpiady. Specjalnie dla nich przygotowane zostały dwa zadania:

 • dekalog kibica,
 • plakat „Kultura dla Tolerancji” z wydzieranki.

Olimpiadę poprowadzili nauczyciele ZSP nr 4 – Pani Joanna Gliniecka i Maciej Syska, przygotowując wcześniej jej harmonogram sportowy.
            Po sportowych zmaganiach przyszedł czas na nagrodzenie zwycięskich drużyn. W tym roku na miejscu I uplasowała się drużyna z ZSP nr 2 w Wejherowie, II miejsce przypadło gospodarzom z ZSP nr 4 w Wejherowie, III miejsce zdobyli reprezentanci ZSP nr 1 w Wejherowie. Pozostałe drużyny otrzymały wyróżnienia.
Za wykonanie najlepszego plakatu kibica nagrodę otrzymała młodzież z ZSP nr 2 w Rumi, a za najlepsze kibicowanie – ZSP nr 4 w Wejherowie.

 Więcej zdjęć z przebiegu Olimpiady znajdziecie Państwo na naszym profilu na facebooku: 
Pzpow W Wejherowie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz