Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 25 czerwca 2013

Licealiada LA - ChojniceBardzo dobrze zaprezentowali się lekkoatleci z Powiatu Wejherowskiego podczas XIV Finałów Wojewódzkiej Licealiady w Indywidualnej Lekkoatletyce, które odbyły się 12.06.2013 roku na stadionie lekkoatletycznym w Chojnicach.

Na zdjęciu: Dominika Sidorowicz
       W łącznej klasyfikacji szkół Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 z Rumi zajął wysokie trzecie miejsce gromadząc 43 punkty, a ulegając tylko Zespołowi Szkół z Chojnic, który uzyskał 77 pkt oraz I Liceum Ogólnokształcącemu z Pucka z 71 punktami.  Na bardzo dobrym piątym miejscu uplasował się także Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Wejherowa.
      
     
           Powiat wejherowski zdobył na tej imprezie 6 medali: 3 złote (w biegu na 400 metrów chłopców – Adam Falkowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi, w skoku w dal chłopców – Jakub Ciskowski, również z ZSP nr 1 w Rumi oraz w sztafecie 4x100 metrów chłopców – ponownie Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Rumi), 2 srebrne (w skoku w dal dziewcząt – Dominika Sidorowicz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 z Wejherowa oraz w skoku wzwyż dziewcząt – Justyna Klinkosz, także z ZSP nr 4 z Wejherowa) oraz 1 brązowy (w biegu na 800 metrów – Karolina Konkel z ZSP nr 4 w Wejherowie).

Na zdjęciu: Justyna Klinkosz
Jest to kolejny tak ogromny sukces naszego powiatu w tej dyscyplinie sportu, jaką jest lekkoatletyka. Takie bardzo dobre wyniki nie byłyby możliwe, dzięki dokładnej selekcji młodzieży przez trenerów oraz nauczycieli podczas eliminacji powiatowych, które trwają praktycznie cały rok, również podczas zimy kiedy rozgrywane są zawody w halach sportowych.
       Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego dzięki którym osiągnęliśmy tak doskonały wynik. Nad całością przedsięwzięcia czuwa i koordynuje Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie.

Opracował :Bartłomiej Woźniak                                                                

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz