czwartek, 19 kwietnia 2018

Rewelacyjny występ sportowców z Powiatu Wejherowskiego w Gdyni

7 medali na wojewódzkich zawodach

Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci, Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Licealiadzie w Drużynowych Biegach Przełajowych.  Zawody odbyły się 16.04.2018 roku w Gdyni.
         Największy sukces w rywalizacji drużynowej odnieśliśmy w kategorii dziewcząt w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej, w których Szkoła Podstawowa nr 1 z Rumi została Mistrzem Województwa Pomorskiego. Dziewczęta z Rumi wygrały bezapelacyjnie. Na podium znalazły się również: Zespół Szkół Podstawowych nr 3 z Kościerzyny oraz Szkoła Podstawowa z Banina.  Trenerem rumskiej ekipy jest Tadeusz Pepliński. Srebrne krążki w drużynowej rywalizacji dziewcząt w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci wywalczyły zawodniczki ze Szkoły Podstawowej z Bojana, przegrywając tylko ze Szkołą Podstawową nr 11 z Tczewa. Brązowe medale w drużynówce zdobyli chłopcy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Redzie, którzy rywalizowali w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej oraz dziewczęta z Powiatowego Zespołu Szkół nr 4 w Wejherowie, które walczyły Wojewódzkiej Licealiadzie. Chłopacy z Redy ulegli Gimnazjum nr 16 z Gdańska oraz Zespołowi Szkół Podstawowych nr 3 z Kościerzyny. Natomiast dziewczęta z wejherowskiej „Samochodówki” uznały wyższość tylko XII Liceum Ogólnokształcącego z Gdańska oraz III Liceum Ogólnokształcącemu z Gdyni. Warto dodać że w drużynowej rywalizacji chłopców w Wojewódzkiej Licealiadzie, Powiatowy Zespół Szkół nr 1 z Rumi zajął bardzo dobre czwarte miejsce. Również w chłopcach, ale w Wojewódzkich Igrzyskach Dzieci, Szkoła Podstawowa z Bojana uplasowała się na wysokim piątym miejscu.

Oprócz medali w klasyfikacji drużynowej zdobyliśmy także 3 krążki w klasyfikacji indywidualnej. Mistrzynią Województwa Pomorskiego w Igrzyskach Dzieci została Oliwia Rolbiecka ze Szkoły Podstawowej nr 11 z Wejherowa, a srebrny medal w tej samej kategorii zdobyła Paulina Urban z Bojana.  Brazowy krążek wywalczył Kacper Tomczak ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Wejherowie, który startował w Wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Podsumowując nasz powiat zdobył na tych zawodach 7 medali co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był bardzo udanym występem naszych biegaczy.
      Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy ponownie tak dobry wynik w województwie pomorskim.