poniedziałek, 9 października 2017

Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Szachach Drużynowych

W dniu 06.10.2017 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie odbył się Półfinał Wojewódzkiej Licealiady w Szachach Drużynowych. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkiej Licealiady, które odbędą się 16.10.2017 roku w Kwidzynie. W rywalizacji wzięły udział 2 zespoły reprezentujące powiat pucki oraz wejherowski. Zwycięzcą turnieju została drużyna gospodarzy, czyli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr  3 w Wejherowie, która pokonała zespół z Pucka 3:1. Dopiero po raz drugi w historii ta dyscyplina będzie dyscypliną punktowaną w wojewódzkiej klasyfikacji szkół. Trzymamy mocno kciuki za ekipę z ZSP nr 3 w Wejherowie, za udany występ w finale. Na zakończenie turnieju zespoły zostały nagrodzone statuetkami i dyplomami które wręczał: Organizator zawodów – Magdalena Kubicz.  Sędzią głównym zawodów był Pan Witosław Walkusz. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie.

I miejsce Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Wejherowie (Klaudia Sikora, Krzysztof Itrich, Kacper Kobierzyński, Damian Kwidziński – opiekun drużyny – Magdalena Kubicz)