piątek, 23 czerwca 2017

Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców

W dniu 19.06.2017 roku na kortach ziemnych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie odbył się  Wojewódzki Turniej Szkół Podstawowych oraz Gimnazjalnych w Tenisie Ziemnym Dziewcząt i Chłopców.  W rywalizacji wzięli udział ponad 20 zawodników oraz zawodniczek z  całego województwa pomorskiego.  Zwycięzcą turnieju w  kategorii chłopców szkół podstawowych został Jędrzej Mocek ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie,  który w finale pokonał Dawida Walczyka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Redzie. W rywalizacji dziewcząt ze szkół podstawowych triumfowała Paulina Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Wejherowie. W finale wygrała z Emilią Wojdylak z Samorządowej Szkoły Podstawowej w Bolszewie. Natomiast w kategorii dziewcząt szkół gimnazjalnych najlepszą okazała się Julia Czaja z Niepublicznego Gimnazjum z Pucka, która w finałowym pojedynku pokonała  Julię Szczeblewską z Opalenia. W konkurencji chłopców zwyciężył Marcin Gajewski, również z Gimnazjum w Opaleniu.  Zawody stały na wysokim poziomie, a mecze były bardzo emocjonujące. Uroczystego otwarcia i zamknięcia turnieju dokonali: Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Redzie – Jerzy Conradi, Dyrektor Powiatowego Zespołu Placówek Oświatowo – Wychowawczych w Wejherowie – Andrzej Byczkowski oraz organizator zawodów – Andrzej Degórski. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone pucharami, medalami oraz dyplomami. Organizatorami zawodów byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo - Wychowawczych w Wejherowie oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Redzie. Szczególne podziękowania za bezpłatne udostępnienie kortów na nasze zawody należą Dyrektorowi MOSiR w Redzie – Jerzemu Conradi.