Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

czwartek, 8 czerwca 2017

Gra miejska „MŁODZI RAZEM DLA BEZPIECZEŃSTWA”1 czerwca 2017 r. uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu wejherowskiego, wzięli udział w Grze miejskiej, której celem była profilaktyka zdrowia oraz bezpiecznego zachowania wśród młodzieży. Głównym organizatorem zabawy był SANEPiD w Wejherowie wraz ze Starostwem Powiatowym w Wejherowie.
 Do współpracy w organizacji zgłosiły się szkoły i instytucje, min.: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie i Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wejherowie.
Zadaniem każdego patrolu było odwiedzenie Punktów Tematycznych i wykonanie przygotowanych zadań z zakresu profilaktyki nowotworowej, ochrony przeciwpożarowej, profilaktyki zakażeń HIV/AIDS, zasad bezpiecznego wypoczynku, profilaktyki cyberprzemocy, profilaktyki uzależnień od środków psychoaktywnych, pierwszej pomocy przedmedycznej, aktywnego spędzania wolnego czasu.
Reprezentacja naszej szkoły, uczniowie klasy 1LO: Julia Wojewska, Kacper Szlonszkiewicz i Dawid Dawidowski, mimo wielu przygód, na tyle dobrze wykonywała zadania, że po podsumowaniu punktów zajęła I miejsce. Puchar i nagrody młodzi zwycięzcy otrzymali z rąk pani Starosty Gabrieli Lisius oraz pani dyrektor SANEPiD w Wejherowie, pani Ewy Banasik. Gratulacje dla całej drużyny i nauczycieli, którzy uczą w tej klasie edukacji dla bezpieczeństwa, edukacji pożarniczej i biologii. 

Nasza szkoła była również organizatorem jednego z zadań tematycznych. Nasze stanowisko było usytuowane na parkingu za budynkiem Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej i było typowo strażackie. W tym zadaniu należało prądem zwartym wody zbić lub przesunąć 5 pachołków oraz rozwijając węże  strażackie - zbić kolejne 5 pachołków.  Okazało się, że konkurencja nie należała do łatwych. Obsługą tego stanowiska zajęli się uczniowie  klasy drugiej z edukacją pożarniczą, oczywiście pod nadzorem pana kapitana Zbigniewa Dorawy i panów strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z JRG nr 1 w Wejherowie.Podczas podsumowania Gry odbył się happeninig „Zryw Wolnych Serc”, który zrealizowano w ramach ogólnopolskiej akcji organizowanej przez Program „Profilaktyka a TY”.  Chodzi     o to, by w jednym czasie w całym kraju zgromadzić jak największą ilość osób, które zadeklarują we wspólnym geście wolność od narkotyków, alkoholu, dopalaczy i innych uzależnień.
Wybijanie rytmu bicia serca przez 60 sekund ma pokazać serca silne, zdrowe, serca ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz