Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

piątek, 30 października 2015

Rewelacyjny występ sportowców z Powiatu Wejherowskiego w Garczynie

             Zawodnicy z Powiatu Wejherowskiego rewelacyjnie zaprezentowali się w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych oraz Ponadgimnazjalnych w Sztafetowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się 23.10.2015 roku, tradycyjnie w Garczynie.
         Największe sukcesy odnieśliśmy w rywalizacji chłopców szkół podstawowych oraz chłopców i dziewcząt szkół gimnazjalnych, gdzie na najwyższym stopniu podium znalazły się trzy szkoły z naszego powiatu: sztafeta Samorządowej Szkoły Podstawowej z Gościcina, Gimnazjum nr 1 z Rumi oraz Gimnazjum nr 1 z Redy. Nasze ekipy bezapelacyjnie wygrały swoje biegi. Chłopcy z Gościcina pokonali w bezpośredniej walce Szkołę Podstawową nr 81 z Gdańska oraz Szkołę Podstawową z Nowej Karczmy. Gimnazjalistki z Rumi wyprzedziły ekipy z Gimnazjum nr 33 z Gdańska oraz Gimnazjum w Rychnowych. Natomiast chłopacy z Redy wygrali z silnym Gimnazjum ze Skarszew, a także Gimnazjum nr 2 w Bytowie.

Srebrna "Samochodówka"

              Jeśli chodzi o szkoły ponadgimnazjalne to sztafety z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Wejherowie zdobyły tytuły Wicemistrza Województwa Pomorskiego , zdobywając srebrne medale w rywalizacji dziewcząt, jak i chłopców.  
Wicemistrzynie Województwa z ZSP nr 4 w Wejherowie

Wicemistrzowie Województwa z ZSP nr 4 w Wejherowie
             W rywalizacji dziewcząt ze szkół podstawowych na dwunastym miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 4 z Redy.
      Podsumowując nasz powiat zdobył w klasyfikacji drużynowej 5 medali: trzy złote oraz dwa srebrne medale co jest naszym ogromnym sukcesem. Start w tegorocznych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego był bardzo udanym występem naszych biegaczy, którzy poprawili udany występ z ubiegłego roku, zdobywając jeden medal więcej.
      Szczególne podziękowania należą się nauczycielom wychowania fizycznego naszego powiatu, dzięki którym osiągnęliśmy ponownie tak dobry wynik w województwie pomorskim.


Napisał: Bartłomiej Woźniak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz