Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

wtorek, 3 lutego 2015

Wycieczka uczestników koła regionalnego.Członkowie koła regionalnego wraz ze swoim opiekunem p. Bogną Fręśko (w dwóch turach) wybrali się do Gdańska, aby zwiedzić Centrum Kultury Morskiej. Młodzi ludzie zobaczyli jak kieruje się statkiem z mostku, mogli przewozić towary na statek, usiąść w batyskafie i zobaczyć wiele urządzeń używanych w porcie. Wszystkim bardzo przypadło do gustu stanowisko, z którego można było kierować jachtami pływającymi w basenie. Dodatkową atrakcją była możliwość zjechania zejściem awaryjnym i poznania alfabetu Morse a.  
Podczas spaceru po Starówce uczestnicy wycieczki poznali postać Jana Heweliusza i miejsca z nim związane oraz zobaczyli pomnik Świętopełka Wielkiego.
Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzenie Muzeum Bursztynu z ciekawymi okazami inkluzji, wspaniałych wyrobów z bursztynu oraz katowni. Druga grupa zwiedziła natomiast Dom Uphagena dzięki czemu poznała jak mieszkali bogaci mieszczanie gdańscy. Dla osłody grupa odwiedziła sklep Ciu-Ciu, gdzie każdy mógł zakupić pyszne lizaki i cukierki wyrabiane na oczach kupujących.
Dzięki wyjazdowi członkowie koła poznali lepiej swoją Małą Ojczyznę i jej liczne atrakcje.Więcej zdjęć na naszej stronie na facebooku :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz