piątek, 24 października 2014

Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach

W dniu 20.10.2014 roku w Dobrzewinie - Karczemkach odbył się Półfinał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Wojewódzkiej Gimnazjady w Szachach. Zawody te były eliminacją do Finałów Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej oraz Finałów Wojewódzkiej Gimnazjady, które odbędą się w Kwidzynie. W rywalizacji, w każdej kategorii wiekowej wzięły udział 4 zespoły reprezentujące powiat Lęborski, Kartuski, Pucki oraz Wejherowski. Zwycięzcą zawodów w rywalizacji szkół podstawowych została drużyna Szkoły Podstawowej z Żukowa, natomiast w turnieju szkół gimnazjalnych zwyciężył gospodarz imprezy, czyli Społeczne Gimnazjum w Karczemkach. Poziom turnieju był bardzo wysoki i pozwala mieć nadzieję na uzyskanie dobrego wyniku naszego zespołu w Finałach Wojewódzkiej Gimnazjady. Na zakończenie zawodów zespoły zostały nagrodzone statuetkami oraz dyplomami które wręczał: organizator zawodów – Pani Hanna Garbowska. Organizatorami byli: Powiatowy Zespół Placówek Oświatowo -  Wychowawczych w Wejherowie oraz Społeczne Gimnazjum w Karczemkach.

Szkoły podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa w Żukowie
II miejsce – Podstawowa Ekologiczna Szkoła Społeczna w Rumi (Agnieszka Rembalska, Tymoteusz Kisielewski, Alan Wenglikowski, Artur Mazurkiewicz – opiekun drużyny – Pan Andrzej Rybiński)
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Łebie
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Żelistrzewie

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce –  Społeczne Gimnazjum Dobrzewino – Karczemki w Karczemkach (Jakub Garbowski, Dorota Chańko, Dawid Mazur, Cezary Rybak – opiekun drużyny – Pani Hanna Garbowska)