Projekty

Nasze projekty

  1. My beatiful Baltic. Hanza
  2. My Europe
  3. Młodzieżowe Lato Sztuki
  4. Czwartki Lekkoatletyczne
  5. Oczami Tolerancji

środa, 28 maja 2014

Podumowanie XIX konkursu "Szukamy własnych korzeni"23 maja 2014r. w Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie odbyło się podsumowanie XIX Konkursu pt. „Szukamy własnych korzeni”.  Zainteresowani mieli możliwość złożenia prac w dwóch kategoriach: drzewo genealogiczne i kronika.  W sumie do placówki wpłynęło 114 prac.
Na początku uroczystości wszystkich zebranych przywitała Wicedyrektor PZPOW p. Mariola Błaszczuk cytując słowa słynnej polskiej pisarki i felietonistki Stefanii Grodzieńskiej: „Wszystkie wspomnienia jakie posiadamy, to album z (…) fotografiami. Każda myśl o naszej przeszłości to schwytany oczami i utrwalony moment. Możemy mu się przyglądać jak realnej fotografii”. Pani Błaszczuk zwróciła również uwagę ma fakt, że każdego roku wzrasta ilość prac przesyłanych na konkurs.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło dyrektora Samorządowej Szkoły Podstawowej p. Elżbiety Landowskiej i dyrektora Samorządowego Gimnazjum im. Jana Pawła II w  Bolszewie p. Zbigniewa Lipki. Uczniowie tych szkół zawsze najliczniej biorą udział w konkursie o własnych korzeniach, a tym samym zdobywają najwięcej nagród.
Całą uroczystość uświetnił występ chóru z PZPOW, który pod przewodnictwem opiekuna koła p. Joanny Klein-Szalkowskiej wykonał trzy piękne utwory z repertuaru Jacka Kaczmarskiego, Piotra Rubika i Stana Borysa.
Najbardziej oczekiwanym momentem było oczywiście rozdanie nagród. Pani wicedyrektor wraz z dyrektorami zaproszonymi na uroczystość wręczyła laureatom dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostę Powiatu Wejherowskiego.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz